wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło. „Działania przeciw pijanym kierowcom”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami w ramach lokalnej kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”. Działania zostały zainicjowane przez Miejską Komisję Problemów Alkoholowych w Jaśle i mają na celu uświadamianie społeczeństwa na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Kampania „Przeciw pijanym kierowcom” jest jedną z wielu akcji profilaktycznych organizowanych na drogach powiatu jasielskiego. Organizatorzy tych działań kierując się troską o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, starają się dotrzeć do jak największej liczby osób by w możliwie największym stopniu ograniczyć ilość nietrzeźwych kierowców na drogach. Niestety pomimo licznych akcji, działań profilaktycznych oraz apeli, nadal zdarzają się przypadki nieodpowiedzialnego zachowania. Według policyjnej statystyki ruchu drogowego, od początku roku na terenie powiatu jasielskiego ujawniono 207 kierujących pod wpływem alkoholu. Spośród tej liczby 97 osób popełniło przestępstwo, a pozostali wykroczenie. 

W wtorek, na ulicy Lwowskiej w Jaśle odbył się ostatni etap lokalnej kampanii profilaktycznej pn. „Przeciw pijanym kierowcom”. Działania organizowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle ukierunkowane były na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez uświadamianie kierowcom i przypominanie im o negatywnych skutkach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Organizowane dotąd akcje, przy aktywnym udziale jasielskich policjantów cieszą się dużym zainteresowaniem oraz poparciem ze strony kierujących pojazdami. 

Podczas działań policjanci informowali o prowadzonej kampanii i kontrolowali stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Tradycyjnie członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, po zakończonej kontroli przekazywali przygotowane na potrzeby kampanii zestawy broszur i ulotek informacyjno – edukacyjnych. 

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Lechowski
7 października, 2021 07:39

Apel do kierowców którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu, psychotropów lub innych środków odurzających, „Włączajcie światła awaryjne”. Tym sposobem ułatwicie prace policjantom i nam współużytkownikom.

waldi
8 października, 2021 14:17
Odpowiedź na  Andrzej Lechowski

To by wiele ułatwiło!

- Reklama -

Ostatnie artykuły