wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło dla Sambora i Truskawca! Pomagamy Ukrainie!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W obliczu toczącej się wojny na Ukrainie, staramy się pomóc naszym atakowanym sąsiadom ze wschodniej granicy. W tym czasie szczególnie bliskie naszemu sercu są również miasta partnerskie Jasła – Sambor i Truskawiec.

Jesteśmy w bieżącym kontakcie z władzami Sambora i Truskawca. Z ostatnich informacji wynika, że obecnie na ich terenie nie są prowadzone działania wojenne, jednak samorządy te wspierają inne ukraińskie miasta, z Sambora wysyłana jest różnorodna pomoc rzeczowa m.in. do Kijowa. Natomiast do Truskawca trafiają osoby z innych miast, które nie chcą opuszczać kraju. W miastach tych brakuje wielu podstawowych rzeczy, gdyż nie ma nowych dostaw do sklepów.  

Stąd też na płycie rynku od 3 marca (czwartek) do 6 marca (niedziela) w godz. 10 – 18 organizujemy przy współpracy z PCK Oddział w Jaśle, zbiórkę następujących rzeczy (nowych), według potrzeb zgłoszonych przez nasze miasta partnerskie.

Są to:

 • materace (dmuchane) z pompką
 • karimaty, śpiwory
 • koce, koce termoizolacyjne, poduszki, kołdry
 • pościel, ręczniki
 • produkty higieniczne i kosmetyczne (w tym dla dzieci i niemowląt)
 • leki i środki opatrunkowe: bandaże, waty, gazy, opaski uciskowe, opaski medyczne, taśmy tkankowe, taśmy samoprzylepne bakteriobójcze, rękawiczki jednorazowe, antyseptyki, płyny o działaniu antybakteryjnym, wodę utlenioną, chlorheksydynę, tabletki do dezynfekcji wody, środki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe
 • latarki, baterie
 • żywność długoterminową, konserwy, suszone owoce

Ci, którzy nie będą mogli wspomóc Sambor i Truskawiec rzeczowo, będą mogli zrobić to finansowo. Przy namiocie stał będzie wolontariusz z puszką PCK. Z zebranych środków kupione zostaną potrzebne rzeczy.

Wiemy, że i tym razem możemy liczyć na wielkie serce naszych mieszkańców.

Do zobaczenia na jasielskim rynku!

Uwaga: Wszystkie zebrane w czasie zbiórki dary zostaną odpowiednio posegregowane i przetransportowane na granicę, gdzie zostaną bezpośrednio odebrane przez nasze miasta partnerskie.

Sambor i Truskawiec przekazały ogromne podziękowania i wdzięczność za okazane wsparcie, nie tylko to rzeczowe i finansowe, ale przede wszystkim za pamięć. Jednocześnie  pozdrawiają wszystkich jaślan.   

Jasło dla Sambora i Truskawca! Pomagamy Ukrainie! Pomagamy Ukrainie!  

POMOC UKRAIŃCOM PRZEBYWAJĄCYM W JAŚLE

Przypominamy, że Ukraińcy przebywający w naszym mieście mogą liczyć na wsparcie:

 • rzeczowe: Polskie Czerwony Krzyż Oddział w Jaśle, ul. Wincentego Pola 41, tel. 134464723; 660 306 918; lub e-mail: or.jaslo@pck.org.pl
 • informacyjno-organizacyjne: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMJ pod numerem telefonu: 13 44 86 348.
 • wsparcie wolontarystyczne: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle tel. 134437007 lub 573112296 w godz. poniedziałek: 7.30 -17.00; wtorek-czwartek: 7.30 -15.30; piątek 7.30-14.00.
 • edukacja przedszkolna i szkolna (dzieci w wieku 7-14): Wydział Oświaty UMJ, ul. Rynek 12 , tel. 13 44 86 335.
 • bezpłatne zajęcia dla dzieci: Jasielski Dom Kultury  (4 marca – zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, 7 marca – kącik zabaw dla najmłodszych i 9 marca – kino z bajkami: w godz. 15-17) informacje: 13 443 5150 i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle (m.in. dostęp do komputerów i internetu, książki, pomoc w nauce języka polskiego, miejsce do wspólnego spędzenia czasu) tel. 13 446 2602

Osoby, które przyjęły obywateli Ukrainy, a także cudzoziemcy wjeżdżający na Podkarpacie mogą kontaktować się z infolinią Wojewody Podkarpackiego pod numerem: 800 100 990. Można również dzwonić pod nr telefonu podany na stronie www.gov.pl  +48 47 721 75 75.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły