wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło. Chcąc uciec przed policyjną kontrolą stracił panowanie nad motocyklem

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Jaśle interweniowali wobec motocyklisty, który próbował uniknąć kontroli drogowej. 27-latek, próbując brawurowo ominąć policjanta, wywrócił się i spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenia został ukarany wysokim mandatem.

W minioną sobotę przed godz. 17, na ulicy św. Jana z Dukli, policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy policji realizowali zadania wynikające z akcji „Motocykl”. Podczas prowadzonych działań, jeden z funkcjonariuszy wydał sygnał do zatrzymania jadącemu motocykliście. Kierujący jednośladem zwolnił, jednak tuż przed policjantem dynamicznie przyspieszył, unosząc przednie koło motocykla do góry. Niestety brawurowa próba uniknięcia kontroli, zakończyła się upadkiem.

27-letni motocyklista oraz jego pasażer nie odnieśli obrażeń i byli trzeźwi. W trakcie czynności okazało się, że kierujący chciał uniknąć kontroli, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Za popełnione wykroczenia, niezatrzymania się do kontroli oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandaty karne na łączną kwotę 6 tys. zł oraz 14 pkt. karnych. 

W sprawie kierowania pojazdem bez uprawnień, policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie, które mogą zakończyć się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. 

Policjanci wydziału ruchu drogowego apelują do motocyklistów o rozwagę i rozsądek, a przede wszystkim przestrzeganie obowiązujących przepisów. Nie zawsze bowiem pasja jazdy motocyklem idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. Nie zapominajmy także o kulturze i życzliwości wobec innych użytkowników dróg.  

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły