wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło całe w kwiatach! W tym roku zostanie posadzonych blisko 30 tysięcy roślin

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Ponad 18 tysięcy bratków i stokrotek (tylko te kwiatki mogą przetrwać zimną wiosnę) pojawiło się na rabatach, skwerach i w donicach w naszym mieście. To pierwsza wiosenna część nasadzeń jaką zapanowano. Druga pojawi się w okresie letnim – wówczas tereny miejskie zdobić będzie więcej różnorodnych roślin ozdobnych.

W sumie, w tym roku posadzonych zostanie blisko 30 tysięcy roślin. Wiosenna obsada rozpoczęła się już przed świętami wielkanocnymi, natomiast letni planowana jest na przełomie maja i czerwca i będzie bardziej urozmaicona. Na rabatach pojawią się: aksamitki, begonie w różnych odmianach, żeniszek oraz trawy kostrzewy i tużyce, natomiast w donicach: petunie ogrodowe w różnych kolorach, Ipomea zielona oraz trawy z gatunku Rozplenica.

Co dzieje się w zieleni miejskiej?

Aby ułatwić śledzenie działań w zieleni miejskiej, ale również dla ubarwienia takich szarych dni jak pierwsze dni kwietnia, wydziały Urzędu Miasta w Jaśle Gospodarki Komunalnej i Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych od 31 marca prowadzą wspólnie na portalu społecznościowym „Istagram” konto zielen_jaslo. Zachęcamy wszystkich serdecznie do śledzenia!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły