wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jaślanin palił olejem silnikowym w piecu!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Coraz więcej zgłoszeń dotyczących podejrzenia spalania odpadów wpływa do Straży Miejskiej w Jaśle. Tym razem podczas kontroli okazało się, że jeden z mieszkańców Jasła spalał w piecu niedozwolone substancje.

We wtorek, 18 lutego dyżurny Straży Miejskiej w Jaśle otrzymał zgłoszenie o możliwości spalania odpadów niedozwolonych w piecu CO oraz częstym i silnym zadymieniu z komina domu, mieszącego się przy jednej z ulic na terenie miasta Jasła. Jak się okazało, na miejscu był właściciel posesji i w jego obecności przeprowadzono kontrolę spalania w piecu CO. Podczas kontroli strażnicy stwierdzili, że mężczyzna spalał w piecu…zużyty olej silnikowy. Z interwencji sporządzono protokół i nałożono na właściciela posesji najwyższy możliwy mandat w wysokości 500 zł.

Straż Miejska z pełną surowością będzie karać osoby, które pomimo ostrzeżeń wciąż palą w piecach odpady, pozbywając się ich niezgodnie z obowiązującymi przepisami. W przypadku jednoznacznego stwierdzenia, że „paliwem” tym są niedozwolone odpady, Straż Miejska nakłada mandat na sprawcę takiego spalania. Natomiast w sytuacji, gdy zachodzi podejrzenie spalania odpadów zabronionych, pobierane są próbki popiołu celem przekazania ich do analizy chemicznej. Zapowiadamy również wtórne kontrole w miejscach, w których wykryto już palenie śmieci i innych niedozwolonych odpadów.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ohoo
27 lutego, 2020 14:15

Na jakiej ulicy taki idiota??

Warez
27 lutego, 2020 21:55

ale kara, 0,5 tony węgla i tak mu się opłaci

- Reklama -

Ostatnie artykuły