Jaślanie dbają o swoje „podwórka”

1
Jaślanie dbają o swoje „podwórka”

Przykładem wielkiego zaangażowania w  dbanie o estetykę wspólnego podwórka wykazują się mieszkańcy bloku przy ul. Jagiełły 13 w Jaśle. Maleńkie rabaty przed klatkami ozdabiają starannie dobrane gatunki bylin i krzewów. O tej porze roku wzrok przechodniów przyciągają szczególnie pięknie kwitnące róże. Na ukazanie swoich wdzięków oczekują hortensje, juki i hibiskusy. Przez cały sezon w runie pysznią się różnymi odcieniami zieleni funkie.

Taki wspaniały efekt jest dziełem grupy mieszkańców, który czerpią szczególną przyjemność z codziennego dbania o bezpośrednie otoczenie. Bieżąca pielęgnacja wymaga bacznego doglądania  polegającego na podlewaniu, zasilaniu, przycinaniu, walki ze szkodnikami itp., co jednak nie zraża  najbardziej zaangażowanych w przedsięwzięcie mieszkańców.

Zachęcamy do naśladowania takich przedsięwzięć i „chwalenia się” swoimi małymi i dużymi dziełami ogrodniczymi. Cieszą one oko nie tylko swoich opiekunów, ale również przechodniów, którzy doceniają rolę zieleni w podnoszeniu estetyki naszego miasta. Na informacje czeka Wydział Gospodarki Komunalnej tel. 13 44 86 347 i 13 44 86 380.  

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
ona
13 czerwca, 2019 15:39

Wspaniale 🙂
Kto sam zajmuje się uprawą kwiatów wie ile to roboty.
Podziwiam, bo na takich wspólnotowych kawałkach ziemi to trudno się dogadać. A i o wandali nie trudno, którzy nocą przyjdą i połamią. Wtedy tyle pracy na marne.

Jak zaczną kwitnąć hortensje, to zachęcam do zrobienia zdjęć przy bloku na Mickiewicza, koło straży pożarnej.
Tam w zeszłym roku widziałam piękne, wielkie hortensje.