wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielskie samorządy zakupiły laptopy dla szkół

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W związku z szerzącą się epidemią wirusa SARSCoV2 rząd podjął decyzję najpierw o zamknięciu wszelkich placówek oświatowych, a następnie o obowiązkowym przejściu na zdalne nauczanie. Ta forma prowadzenia zajęć stała się wyzwaniem nie tylko dla kadry nauczycielskiej, ale i dla uczniów. Wielu z nich nie ma bowiem dostępu do sprzętu, dzięki któremu mogliby uczestniczyć w lekcjach prowadzonych online.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację powstał projekt „Zdalna szkoła”, w ramach którego zostanie przekazanych 186 mln zł na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów. Nabór wniosków na sprzęt do nauki zdalnej ruszył 1 kwietnia.

Wysokość dofinansowania będzie zależała od tego, w której ze wskazanych kategorii znajduje się gmina/powiat. Sugerowana cena jednego komputera lub laptopa nie powinna przekroczyć 3 500 zł, a tabletu 1 500 zł. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Laptopy zakupione przez Miasto Jasło / fot. www.um.jaslo.pl

Dzięki uzyskanej z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa kwocie 100 tys. zł, Miasto Jasło kupiło 30 laptopów, które 6 kwietnia zostały przekazane do jasielskich szkół.Dyrektorzy placówek już wcześniej informowali nas, w których szkołach pojawiła się konieczność zakupu sprzętu komputerowego. Uwzględniliśmy te prośby i przygotowaliśmy odpowiedni wniosek. Informacja o otrzymaniu środków pojawiła się w piątek, a już dzisiaj, czyli w poniedziałek, możemy przekazać naszym szkołom niezbędny sprzęt – mówi Elwira Musiałowicz- Czech, zastępca burmistrza Jasła.

Laptopy zakupione przez Starostwo Powiatowe w Jaśle / fot. www.powiat.jaslo.pl

Powiat Jasielski również otrzymał dofinansowanie w wysokości 100 000 zł. Pozyskane środki Zarząd Powiatu w Jaśle przeznaczył na zakup 50 laptopów, które trafią do szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Jasielski. Inwestycja w nowy sprzęt ma na celu stworzenie naszym uczniom jak najlepszych warunków do kształcenia na odległość powiedział Starosta Jasielski Adam Pawluś.

W dniu 9 kwietnia  laptopy zostały dostarczone do Starostwa Powiatowego w Jaśle i w najbliższych dniach trafią one do uczniów potrzebujących sprzętu komputerowego. Łączna kwota wydana na zakup laptopów to 107 000 zł.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły