wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielskie obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i Rosji na Polskę

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dziś w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, odbyły się obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny i Bohaterów Września, odprawiona w Kościele OO. Franciszkanów w Jaśle.

Po zakończeniu mszy świętej Adam Pawluś – Starosta Jasielski wraz z Kamilą Cholewiak–Kiczek – asystentką Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy i Jolantą Wierzbicką reprezentującą Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ks. płk. Stanisława Matznera – kapelana Wojska Polskiego, zamordowanego w 1940 roku.

Jasielskie obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i Rosji na Polskę

Pochód pocztów sztandarowych poszczególnych szkół wraz z uczestnikami obchodów udał się do Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, gdzie na placu przed szkołą odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie Starosta Jasielski przywitał wszystkich obecnych i zabrał głos zwracając się do uczniów:

Przed Wami wielka odpowiedzialność za przyszłość Polski i ten wasz udział w dzisiejszych uroczystościach, to jest również działanie na przyszłość, żebyśmy nie popełniali takich błędów, jakie były w naszej przeszłości.

Po wysłuchaniu Apelu Pamięci przygotowanego przez uczniów Jednostki Strzeleckiej z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, złożono kwiaty pod Dębem Pamięci zamordowanego przez NKWD w Charkowie majora Antoniego Mulińskiego.

Jasielskie obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i Rosji na Polskę

Obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę zakończyła przygotowana przez grono pedagogiczne i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle okolicznościowa akademia.

W wydarzeniu wzięli udział: Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Rafał Jarosz – przedstawiciel biura poselskiego Poseł na Sejm RP Marii Kurowskiej, Kamila Cholewiak – Kiczek – przedstawiciel biura poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, Mariusz Świątek – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle, Paweł Pietrusza – Przewodniczący NSZZ Solidarność Oddział Jasło, Kazimierz Rozenbajger – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Solidarni w Jaśle, Jerzy Nowak – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Solidarni w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz – dyrektor PZD w Jaśle, Janusz Pacher – Dyrektor PUP w Jaśle, Marta Misiołek – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, Jadwiga Małek – przedstawiciel Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, ks. Artur Zajchowski i ks. Jan Janus z parafii św. Antoniego w Jaśle, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych Powiatu Jasielskiego oraz przedstawiciele jasielskich służb mundurowych. 

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły