wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielski Chemik stawia na robotykę

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ubiegły piątek podpisano umowę patronacką pomiędzy Zespołem Szkół nr 3 w Jaśle a Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Umowa obejmuje patronat nad uczniami o profilu technik robotyk.

Ze strony Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle umowę podpisała pani Agnieszka Chłopek – dyrektor szkoły, natomiast z ramienia uczelni pan Andrzej Korcala – pełnomocnik dziekana ds. praktyk studenckich i współpracy z otoczeniem gospodarczym.

Jasielski Chemik stawia na robotykę

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej przekazał również ważny sprzęt do pracowni robotyki.

Jasielski Chemik stawia na robotykę

Ponadto Fundacja im. Aleksandra Jabłońskiego działająca przy Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej przekazała naszej szkole 5000 zł. Pieniądze te wraz ze środkami od lokalnych sponsorów pozwoliły na zakup robota edukacyjnego „Astorino” dla uczniów technikum robotyk. Robot ten umożliwi uczniom rozwój kompetencji związanych z wybranym przez nich zawodem jak i pozwoli im przygotować się do egzaminu zawodowego oraz przyszłej pracy. Robot dostarczony zostanie na początku października.

Jasielski Chemik stawia na robotykę

Przy podpisaniu umowy obecni byli Wicestarosta pan Stanisław Pankiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji pan Andrzej Papciak, Zastępca Naczelnika pani Monika Gustek oraz pan Mariusz Augustynek – Inspektor w Wydziale Edukacji Powiatu Jasielskiego.

Jasielski Chemik stawia na robotykę

Podpisanie umowy pomiędzy naszą szkołą a UMK to początek korzystnej współpracy i dalszego rozwoju kierunku technik robotyk w „Chemiku”.

Jasielski Chemik stawia na robotykę

– Mamy świadomość, że przyszły zawodowy i życiowy sukces naszych uczniów rozpoczyna się tu i teraz. My jako szkoła stwarzamy warunki i wspieramy, poszukujemy dla nich coraz lepszych perspektyw i poszerzamy zasięg współpracy. Dzięki temu uczniowie skorzystają z nowoczesnych narzędzi i strategii rozwoju. Uczą się współpracy, otwarcia na świat, nowości i potrzeb rynku. Już dziś mogą planować dalszy rozwój i swoje kariery. Podzielamy bowiem stwierdzenie Szekspira: „Nie w gwiazdach leży nasze przeznaczenie, ale w nas samych” – wyjaśnia dyrekcja jasielskiego Chemika.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły