wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielska Policja kontroluje lokale i sklepy. Za brak maseczek grożą mandaty

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasielscy policjanci, wspólnie z pracownikami Sanepidu, sprawdzali przestrzeganie wytycznych sanitarnych. Chodzi przede wszystkim o zasłanianie ust i nosa w miejscach, gdzie nie można zachować dystansu, czyli m.in. w lokalach gastronomicznych, oraz sklepach. Funkcjonariusze przypominają, że za brak maseczki grozi do 500 złotych mandatu.

Wczoraj jasielscy policjanci wraz z pracownikami Sanepidu, sprawdzali sklepy wielkopowierzchniowe pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Zasady są takie same dla każdego klienta – odległość co najmniej półtora metra od innych, dezynfekcja dłoni i zasłonięte usta oraz nos. Większość mieszkańców powiatu stosuje się do obowiązującego przepisu mówiącego o noszeniu maseczek w zamkniętych miejscach publicznych. 

Jasielska Policja kontroluje lokale i sklepy
Fot. KPP Jasło

Policjanci stwierdzili dwa naruszenia przepisów. W jednym przypadku zastosowali środek oddziaływania wychowawczego i pouczyli osobę. W drugim zaś przypadku koniecznym było skierowanie wobec mieszkańca gminy Jasło, wniosku o ukaranie do sądu.  

Policjanci przypominają, że osoby nieprzestrzegające obostrzeń w związku z koronawirusem mogą zostać ukarane mandatem karnym do 500 zł. Funkcjonariusze mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
14 sierpnia, 2020 20:05

To jest niezgodne z KONSTYTUCJĄ. Nie jesteśmy JESZCZE !!! niewolnikami !.

Kazek
14 sierpnia, 2020 20:51
Odpowiedź na  Robert

Dokładnie! Nawet nie mają jasnej podstawy prawnej

Vlad
14 sierpnia, 2020 21:14

Nie ma podstawy nie przyjmować mandatów i tyle policja dobrze o tym wie ale kto głupi zapłaci

Szybki
14 sierpnia, 2020 21:04

Pic na wodę że na korona wirusa zmarła kobieta online myślom że wiecznie Bedom żyć ludzie wymysł to j st a czego na przykład nie zesyarości lub nacoś innego ludzie horujom to jest cpn diotyzm do potengi

Ssss
14 sierpnia, 2020 21:25
Odpowiedź na  Szybki

Pisz po polsku

- Reklama -

Ostatnie artykuły