wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jak zrobić screen na komputerze, laptopie lub smartfonie?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zrobienie screen ekranu na komputerze lub laptopie to nic innego jak uchwycenie widocznego w danej chwili obrazu. Zrzut ekranu jest bardzo przydatny. Może posłużyć w udokumentowaniu problemu technicznego, który prześlemy jako dowód, lub na zapisanie chronionych na stronie internetowej treści.

Za pomocą screena zapisujemy w formie obrazu (zrzutu ekranu) ważną dla nas informację, którą możemy łatwo podzielić się ze znajomymi. To nie tylko świetna metoda na udostępnienie dostrzeżonej informacji, ale również łatwy sposób na zachowanie chronionych treści, takich jak np. zdjęcia na stronie internetowej.

Klawisz Print Screen na klawiaturze

Jak zrobić screen na komputerze z systemem Windows?

Standardowa klawiatura QWERTY, posiada dedykowany klawisz Print Screen, który służy do robienia zrzutu ekranu. Możemy go odnaleźć najczęściej w prawym górnym rogu klawiatury. Najczęściej jest oznaczony skrótem Prt Sc lub PrtScr. Screen ekranu możemy wykonać także za pomocą skrótu klawiszowego.

Skróty klawiszowe w Windows 10/ Windows 11

  • Alt + PrtScr – zrzut ekranu wyświetlanego aktywnie okna
  • Shift + PrtScr – screen zaznaczonego obszaru ekranu
  • Win + PrtScr – zrzut ekranu z jego umieszczeniem w konkretnej lokalizacji /ten komputer/obrazy/zrzuty ekranu

Screen ekranu powinien domyślnie trafić do schowka systemowego, skąd możemy zapisać go w dowolnym programie, takim jak Paint, ACDSee lub Photoshop. Używany do tego skrótu kopiuj wklej – klawisz Win + V.

Co jeśli nie mamy przycisku PrtScr na klawiaturze?

Jeśli na naszej klawiaturze nie ma przycisku PrtScr wtedy wykonujemy zrzut ekranu za pomocą kombinacji przycisków Win + Fn + Spacja

Jak zrobić screen ze smartfona?

Zrzut ekranu ze smartfona robimy najczęściej używają kombinacji fizycznych przycisków zasilania i przycisku głośności w dół.

Jeśli poniżej ekranu znajdują się klawisze fizyczne, to żeby zrobić screena musimy przytrzymać przycisk Home i przycisk zasilania.

Natomiast jeśli nasz smartfon ma ekranowe przyciski nawigacyjne, wtedy należy przytrzymać dolny klawisz regulacji głośności oraz wcisnać przycisk zasilania.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły