wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jak przygotować ogród do zabawy z dziećmi?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Pierwszy dzień wiosny już dawno za nami, dni są cieplejsze i dłuższe, a słońce zaprasza do spędzania czasu na świeżym powietrzu. To idealna pogoda by spędzić wolny czas w ogrodzie. Nam wystarczy leżak, parasol i książka. Dzieci są zdecydowanie bardziej wymagające.

Bezpieczny ogródek

Małe dzieci są ciekawe świata, chcą wszędzie wejść i wszystkiego dotknąć. Dla nas sadzenie roślin może być uspokajające, jednak wystające ostre narzędzia mogą stworzyć niebezpieczną sytuację, która może zakończyć się tragedią. Pamiętajmy, by schować wszystkie ostre przedmioty. To spowoduje, że dziecko eksplorując świat, będzie to robiło w spokojnych warunkach.

Ogródek placem zabaw

Jeżeli dzieci są pełne sił, zapału i chcą się bawić, to warto część powierzchni naszego miejsca relaksu poświęcić na plac zabaw. Może tam się znaleźć niewielka piaskownica czy nawet zjeżdżalnia i huśtawka. Te klasyczne zabawki bawią wszystkich i jeszcze długo ciężko będzie znaleźć ich zamienniki.

Sportowe dzieciństwo

Aktywność fizyczna jest bardzo istotna w rozwoju młodego człowieka. Warto zapytać dziecko, jaki sport lubi uprawiać i jeżeli czujesz, że nie jest jeszcze gotowe na treningi w klubach sportowych, możesz sprawić, że to właśnie ty będziesz jego pierwszym trenerem. Jeżeli pociecha uwielbia piłkę nożną warto zainwestować w bramki do piłki nożnej. Wspólnie możecie strzelać bramki, a jeżeli rośnie nam drugi Wojciech Szczęsny, to pozwólmy mu wykazać się na bramce. Jeśli natomiast widzicie, że będzie to nowy Leo Messi, niech ćwiczy strzały. Do niewielkiego ogrodu można wybrać też kosz do koszykówki.

Sport może również wzmacniać relacje rodzinne. Do tego może przyczynić się na przykład badminton. Jeżeli mamy taką możliwość, to warto kupić rakiety do badmintona, a także siatkę, przez którą można odbijać lotkę. Taka zakupiona siatka może posłużyć do gry w wiele dyscyplin sportowych, ponieważ oprócz badmintona, można również zagrać w tenisa, a także siatkówkę. Ciekawą sportową atrakcją dla dziecka może być drabinka gimnastyczna. Jest to idealny sposób na rozwijanie siły i koordynacji ruchowej. Dodatkowo dostarczy wiele radości.

Atrakcje wodne

Nie każdy ma możliwość spędzenia upalnego dnia nad akwenem wodnym. Ciekawym pomysłem na uatrakcyjnienie ogrodu jest basen. Taka atrakcja podczas ciepłych dni zadowoli nie tylko dzieci, ale także rodziców. Można też zaopatrzyć się w zabawki. Mogą to być na przykład pistolety na wodę czy zjeżdżalnie.

Nie zapomnij o odpoczynku

Nawet dzieci, które mają olbrzymie pokłady energii potrzebują odpoczynku. Więc warto zainwestować w leżaki, czy hamak. Najlepiej w zacienionym miejscu, gdzie słońce tak mocno nie świeci i można na chwilę usiąść zjeść coś dobrego, nawodnić się i po chwili wytchnienia ponownie móc „szaleć” w ogrodzie.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły