wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Informacje Urządu Miasta w Jaśle w zwiazku z koronawirusem

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Urząd Miasta w Jaśle jest do dyspozycji mieszkańców. Apelujemy jednak, by w miarę możliwości załatwiać sprawy przez telefon, drogą elektroniczną i przez e-PUAP. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego kasa urzędu jest nieczynna do odwołania. Wpłaty na rachunki urzędu można dokonywać bankową drogą elektroniczną oraz za pomocą miejskiej platformy płatniczej – PLIP.

  • Od 16 marca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle przyjmowane są wyłącznie osoby, które wymagają pilnej pomocy po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym pod numerem telefonu 13 4464328 . Pozostałe sprawy załatwiane są telefonicznie lub mailowo.
  • Osoby w kwarantannie jak również osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, które w obawie przed zakażeniem wymagają pomocy w zrobieniu zakupów, zakupie leków, dostarczenia posiłku czy wymagają wsparcia psychologicznego mogą zgłaszać swoje potrzeby do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerami telefonu 573 112 296, 573 112 294 w godzinach pracy tj.: w poniedziałki od 7.30 do 17.00, od wtorku do czwartku od 7.30 do 15.30 w piątki od 7.30 do 15.00. Z pomocy ośrodka będą mogły skorzystać również osoby nie będące beneficjentami MOPS.
  • Najważniejsze informacje ze spotkania Miejskiego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego (z dn. 13 marca), w którym uczestniczyli przedstawiciele: sanepidu, szpitala, ośrodków zdrowia, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, MOPS-u, MPKG, MKS-u oraz pracownicy i władze miejskie.
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle przypomina o konieczności zgłaszania drogą telefoniczną osób, które w ciągu ostatnich 14 dni były w miejscu, gdzie występuje koronawirus. W takim przypadku należy skontaktować się ze stacją pod nr. tel. 13 446 30 08 wew. 26 (w godz. 7.30 – 15.00). Telefon alarmowy 500 544 035 ( w weekendy i po godz. 15.00).
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przypomina o warunkach kwarantanny. Decyzja w sprawie objęcia kwarantanną przekazywana jest drogą telefoniczną. Osoby nią objęte nie mogą opuszczać swojego domu czy mieszkania. W przypadku naruszenia tej zasady grozi mandat. Dokument do pracodawcy potwierdzający przebywanie w obowiązkowej kwarantannie może zostać przekazany po jej zakończeniu.
  • Szpital Specjalistyczny w Jaśle jest punktem konsultacyjnym. Osoby zarażone wirusem będą w razie konieczności przyjmowane i leczone na Oddziale Zakaźnym, który znajduje się w osobnym budynku szpitala. W razie konieczności Oddział Dermatologiczny zostanie przekształcony w oddział zakaźny. W przypadku podejrzenia u siebie objawów klinicznych choroby należy zgłosić się bezpośrednio na oddział obserwacyjno-zakaźny jasielskiego szpitala.
  • Ministerstwo Zdrowia wyznaczyło szpitale, które mają być w gotowości na przyjmowanie chorych, zarażonych koronawirusem. W województwie podkarpackim jest to Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. z o.o.
  • Lekarze  Podstawowej Opieki Zdrowotnej mogą udzielać teleporad. Przez telefon mogą być również wydawanie zwolnienia lekarskie. 
  • W razie konieczności, zgodnie z wytycznymi wojewody, wyznaczono na terenie powiatu miejsce do ewentualnej zbiorowej kwarantanny, w przypadku, gdy nie można odbyć jej w swoim domu. Będzie to Zespół Szkół „Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych” w Trzcinicy.
  • Funkcjonariusze policji i straży miejskiej patrolują obszary, w których mogą gromadzić się młodzi ludzie. Funkcjonariusze mają informować o niebezpieczeństwach związanych z przebywaniem w większej grupie, a także  zachęcać do pozostawania w tym czasie w domu.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie wszelkich formy ostrożności, aby nie narazić siebie oraz innych na możliwość zachorowania. Radzimy korzystać ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych Głównego Inspektoratu  Sanitarnego https://gis.gov.pl/ i Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły