wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

I dzień egzaminu. Jesteśmy gotowi – Podkarpackie Kuratorium Oświaty

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W całej Polsce rozpoczął się dziś egzamin gimnazjalny. Dzień pierwszy to egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie (godzina 9:00) oraz z zakresu języka polskiego (godzina 11:00). Do ostatniej chwili nie było pewne czy trwający obecnie strajk nauczycieli nie przeszkodzi w jego organizacji.

Na stronie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty opublikowano informację na temat sytuacji w szkołach w I dzień egzaminu gimnazjalnego:

źródło: www.ko.rzeszow.pl

Dzień przed rozpoczęciem egzaminu gimnazjalnego, 9 kwietnia 2019 roku, na stronie internetowej kuratorium została również opublikowana „Prośba Podkarpackiego Kuratora Oświaty” o następującej treści:

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy Nauczyciele!

W dniach 10-12 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny, natomiast w dniach 15-17 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty.

Bardzo proszę osoby uczestniczące w proteście, aby zawiesiły udział w strajku na czas egzaminów i wzięły udział w pracach zespołów nadzorujących.

Dzieci nie są stroną w tym sporze, nie powinny ponosić konsekwencji braku porozumienia między dorosłymi.

Ważne jest także, aby rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, do których będą się ubiegać uczniowie klas trzecich gimnazjalnych i uczniowie klas ósmych, przebiegła zgodnie z planem.

PODKARPACKI KURATOR OŚWIATY
Małgorzata Rauch

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły