wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Grand Prix w XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa 2019 w Lubaczowie dla recytatora JDK

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

16-letni Jonatan Maciejowski, recytator Jasielskiego Domu Kultury, uczeń III klasy gimnazjum PSP w Bieździedzy zdobył Grand Prix im. Ewy Lis XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa 2019 w Lubaczowie.

 W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło łącznie udział 59 uczestników od gimnazjalistów po osoby dorosłe. Prezentowali się w trzech różnych turniejach: Recytatorskim Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, Twórczości Jednego Poety (w tym roku poświęconemu  Bogusławowi Kiercowi) oraz Turnieju Recytatorskim „Literatura dla dzieci”.

Jonatan, który na zajęcia recytatorskie do Jasielskiego Domu Kultury uczęszcza od wczesnych lat szkoły podstawowej, zdobył: II miejsce w literaturze dla dzieci, miejsce III w twórczości Bogusława Kierca oraz wyróżnienie w konkursie poezji emigracyjnej.  Nastolatek, który w przyszłości planuje zostać najlepszym aktorem wśród prawników albo najlepszym prawnikiem wśród aktorów, podkreśla że swoje sukcesy zawdzięcza mamie i pani Helenie Gołębiowskiej. – Moje początki zawdzięczam mojej ukochanej mamie, którą darzę szacunkiem i miłością, a moje późniejsze sukcesy pani Helenie Gołębiowskiej, która uczy mnie recytacji i gry w teatrze JDK. To ona pokazała mi czym jest recytacja i zabawa słowem. Dziękuję jej za to, jak i również za bardzo ciepłe i miłe przyjęcie do rodziny JDK – mówi Jonatan.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły