wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Golf dla początkujących: więc chcesz grać w golfa.

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dla niewtajemniczonych golf może wydawać się strasznie skomplikowany. Tyle zasad, tyle różnych rodzajów kijów golfowych. A potem jest żargon: birdie, bogey, albatros. Dla golfistów to jest język, którym posługujemy się na co dzień, ale wiemy też, że jest to język, który może odstraszyć potencjalnych golfistów, zanim jeszcze podniosą kij golfowy. Dla tych, którzy nic nie wiedzą o golfie, naszym celem będzie wprowadzenie w tajniki golfa. Jakich kijów golfowych potrzebujesz? Jak ćwiczysz? Kiedy wiesz, że jesteś gotowy do wyjścia na pole golfowe? Z naszego punktu widzenia, jedyne głupie pytania dotyczące rozpoczęcia gry w golfa to te, których boisz się zadać lub, co gorsza, te, na które nie możesz znaleźć odpowiedzi. Celem tego przewodnika jest upewnienie się, że nie boisz się zacząć swojej przygody z golfem.

Pełny zestaw kijów golfowych marki TITLEIST
Pełny zestaw kijów golfowych marki TITLEIST

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KIJACH GOLFOWYCH

Bez wątpienia odpowiedni sprzęt zawsze pomaga, ale nie jest tak, że na początek trzeba będzie opróżniać konto oszczędnościowe. Zamiast tego skup się na znalezieniu takiego sprzętu golfowego, który pozwoli ci rozwinąć swoje niedoskonałe umiejętności przy minimalnych kosztach. Będzie mnóstwo czasu, aby poszukać najnowszych, okazjonalnych produktów na rynku.

Potrzebujesz tylko kilku kijów: możesz nosić aż 14 kijów golfowych w torbie, ale na początku nauki nie będziesz potrzebować ich aż tak wielu. Zamiast tego zacznij od drivera, puttera, sand wedge’a (to kij z literą „S” na główce lub lofcie od 54 do 56 stopni) i uzupełnij je 6 iron, 8 iron, pitching wedge i fairway wood lub hybryda z 18-21 stopniami. Są to kije golfowe, które są najbardziej wybaczające i najłatwiejsze do wzbicia się w powietrze. 

Gra w golfa

Oczywiście potrzebujesz również puttera czyli kija do ostatnich uderzeń na danym dołku golfowym. Uderzenia puttrem to jedne z najważniejszych uderzeń w golfie i na ich opanowanie powinieneś poświecić dużo czasu. Kije typu putter również są dopasowywane do gracza ale na fitting putterów golfowych jeszcze masz czas.

Źródłogolfhelp.pl
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły