wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Gmina Jasło zakupi 130 sztuk sprzętu do nauki zdalnej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Gmina Jasło otrzymała dofinansowanie w kwocie 322 000,00 zł (100% wnioskowanej kwoty) na zakup 130 sztuk sprzętu służącego do nauki zdalnej (w tym: 21 komputerów stacjonarnych, 107 laptopów, 2 tablety) w ramach Projektu „Granty PPGR”. Projekt ma na celu wyeliminowanie ograniczeń w dostępności cyfrowej dla uczniów z terenów popegeerowskich.

Wkrótce zostanie podpisana umowa z operatorem Programu i przystąpimy do prac przetargowych, mających na celu wyłonienie Wykonawcy.

Dofinansowanie w ramach grantów dla poszczególnych gmin określono jako iloczyn ilości dzieci z rodzin po PPGR razy maksymalną stawkę za jednostkę komputera, która uległa zmianie na etapie weryfikacji wniosków i wynosi odpowiednio: 2 500 zł na laptop lub komputer stacjonarny i 1 000 zł na tablet. 

Zakup sprzętu realizowany jest w ramach Projektu „Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa V: Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU.

Szczegółowe informacje na temat Programu Cyfrowa Gmina dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

ŹródłoUG Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły