wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Gmina Jasło wesprze strażaków z Sambora i ukraińskie rodziny mieszkające na terenie gminy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Rada Gminy Jasło na sesji w dniu 14 grudnia br. podjęła dwie uchwały wspierające Ukraińców. Radni zdecydowali o udzieleniu pomocy rzeczowej dla strażaków z Sambora oraz pomocy socjalnej obywatelom Ukrainy, którzy mieszkają na terenie Gminy Jasło. 

Do strażaków z Sambora przekazane zostaną latarki taktyczne, baterie, maszty oświetleniowe, przedłużacze i agregat prądotwórczy. Koszt przekazanego wyposażenia strażackiego wyniesie 5 000,00 złotych. Uchwała pomocowa podjęta została z inicjatywy Zarządu Gminnego OSP. Ponadto gminni strażacy, ze swoich składek, zakupią i przekażą do Sambora m.in. 3 piły spalinowe oraz torbę medyczną.

Z kolei do uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają na terenie Gminy Jasło trafi pomoc rzeczowa w postaci artykułów żywnościowych, środków higieny i czystości. W tym roku przeznaczonych zostanie na ten cel 7 800,00 złotych. Pomoc do 9 rodzin (21 osób) trafi przed świętami Bożego Narodzenia. 

ŹródłoUG Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły