wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Giełda Genialnych Pomysłów dla Jasła już ruszyła

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

70 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych mieszkających w Jaśle, tworzących 4-6 osobowe zespoły rozpoczęło pracę nad swoim projektami badawczymi. W sumie zajmą się 14 zagadnieniami dotyczącymi Jasła.

Wasze projekty będą realizowane w wyjątkowym miejscu, które z pewnością wspomaga aktywność badawczą, bo wyposażone jest w kreatywne pracownie, ekspozycje naukowe czy mediatekę. Bardzo się cieszę, że w tym projekcie biorą również udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, bo w ten sposób poszerza się zakres tematów, o te istotne dla starszej już młodzieży szkolnej – mówił podczas rozpoczęcia Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Młodzież pod opieką 12 nauczycieli/opiekunów, będzie miała za zadanie przygotować interesujące projekty dotyczące Jasła, a później publicznie zaprezentować ich efekty przed ekspercką komisją konkursową. Za najlepsze projekty zespoły młodzieżowe i ich opiekunowie otrzymają atrakcyjne nagrody.

Gośćmi inauguracji, oprócz członków zespołów badawczych, opiekunów, rodziców, czy dyrektorów szkół, byli: dr Krzysztof Głuc, od lat współpracujący z Jasłem przy realizacji programu Jasło Miasto Wiedzy oraz Aleksandra Dacyl – ekspert zewnętrzny, służąca wsparciem merytorycznym nauczycielom i opiekunom biorącym udział w projekcie. Krzysztof Głuc poruszył zagadnienie „Dlaczego warto być mądrym?”, a Aleksandra Dacyl przybliżyła zebranym ideę konkursu oraz omówiła problemy badawcze, którymi zajmują się młodzi badacze.

Zespoły Projektowe będą m.in.: zachęcać jaślan do spacerów po atrakcyjnych trasach, przekonywać do aktywnego uprawiania muzyki, pomagać w porozumiewaniu się z osobami niepełnosprawnymi, badać życie muzyczne w Jaśle na przełomie XX/XXI w., konstruować maskotkę Generatora Nauki, uczyć jaślan korzystania z ziołolecznictwa czy pokazywać uroki słuchania radia.

Zadanie GGP realizowane jest w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” realizowanego w ramach projektu finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa pn. „Jasło – moje miasto, mój dom”.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
ddf77
6 grudnia, 2022 17:21

Spacery, słuchanie muzyki i ziołolecznictwo. Na to idą nasze podatki. A oszczędza się na rzeczach ważnych. Podatki w górę, latarnie nie świecą. Czy to jest normalne?

- Reklama -

Ostatnie artykuły