wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Fotografowali Jasło – Swoje Miasto

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W miniony piątek, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury, odbyła się uroczystość podsumowania XXIII Konkursu Fotograficznego „Jasło – Moje Miasto”. Tej edycji przyświecało hasło „Jasielska codzienność – jaślanie na co dzień”. Organizatorem konkursu było jak co roku Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana i Prezesa Polwax S.A. Dominika Tomczyka.

To kameralne spotkanie rozpoczęło się występem wokalistek MDK Oliwii Dybaś, Zofii Krupy i Izabeli Rewiś, pod kierunkiem Małgorzaty Czeluśniak. Następnie wszystkich zebranych powitała Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK  w Jaśle. Z kolei Wiesław Hap – prezes SMJiRJ – przedstawił ideę konkursu i zarys jego historii. Przewodniczący jury – Andrzej Gawlewicz – wiceprezes SMJiRJ – omówił pracę komisji, w skład której wchodzili również: Felicja Jałosińska – wiceprezes SMJiRJ, dr Wacław Mendys – członek sekcji fotograficznej SMJiRJ i Tomasz Kasprzyk – członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawiciel zarządu SMJiRJ. Później głos zabrali: Henryk Rak – przewodniczący Rady Miejskiej Jasła oraz Jarosław Słowik – kierownik Działu Marketingu Polwax S.A. Pogratulowali laureatom i podziękowali organizatorom za wieloletnie działania w propagowaniu pasji fotografowania swojego miasta. Przekazali również ciepłe słowa pozdrowień od burmistrza Ryszarda Pabiana i prezesa Dominika Tomczyka.

Kiedy przewodniczący jury podał oficjalne wyniki konkursu, przystąpiono do nagradzania autorów najlepszych zdjęć. W kategorii „szkoły podstawowe” I miejsce zajęła Faustyna Felczyńska (MDK Jasło), II – Julia Dziubanik (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), III  ex aequo – Jakub Fortuna (MDK Jasło) i Weronika Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle). Wyróżnienia otrzymali:  Marcel Łącki  (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Kinga Moskal, Nikodem Stępień i Krzysztof Królikowski (wszyscy Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle).

Małgorzata Woźniak
Małgorzata Woźniak
Julia Dziubanik
Julia Dziubanik
Jakub Frączek
Jakub Frączek
Jakub Fortuna
Jakub Fortuna
Faustyna Felczyńska
Faustyna Felczyńska

W kategorii „gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne” I miejsce zdobyła Natalia Starosz (Gimnazjum nr 2 w Jaśle), II – Wiktor Sochacki (MDK Jasło), III – Jakub Frączek (Gimnazjum nr 2 w Jaśle / MDK Jasło). Wyróżnienie w tej grupie otrzymał  Bartosz Królikowski (Gimnazjum nr 2 w Jaśle).  Z kolei w kategorii „osoby dorosłe” zwyciężyła Małgorzata Woźniak przed Zbigniewem Dranką. Wyróżnienie specjalne członka Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Tomasza Kasprzyka otrzymał Nikodem Stępień. Przyznający to wyróżnienie fachowo uzasadnił swoją decyzję i życzył jej laureatowi dalszych postępów w dziedzinie sztuki fotografii.

Natalia Starosz
Natalia Starosz
W oczekiwaniu na pociąg z Krakowa - Zbigniew Dranka
W oczekiwaniu na pociąg z Krakowa – Zbigniew Dranka
Weronika Woźniak
Weronika Woźniak
Wiktor Sochacki
Wiktor Sochacki

Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle, Polwax S.A. i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wraz z okolicznościowymi dyplomami, przygotowanymi przez MDK, wręczyli laureatom: Grażyna Leńczuk, Henryk Rak, Jarosław Słowik, Wiesław Haporaz przedstawiciele jury. Na zakończenie spotkania prezes Stowarzyszenia podziękował wszystkim nagrodzonym fotografom za ich wkład w dzieło uwieczniania uroków naszego miasta i zaprosił do kolejnej edycji konkursu, którego tematyka zostanie podana w czerwcu tego roku. Wiceprezes SMJiRJ  Felicja Jałosińska zachęciła zebranych do wykonywania kolejnych zdjęć. Przekazała również informację, że w niedługim czasie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wyda interesujący album ukazujący obrazy Jasła w kilku okresach historycznych, a wśród zdjęć współczesnych znajdą się i te, będące pokłosiem Konkursów Fotograficznych „Jasło – Moje Miasto”. Ich autorzy będą z pewnością usatysfakcjonowani.

Warto dodać, że pokonkursową wystawę z nagrodzonymi pracami, przygotowaną przez Dariusza Tęczę – instruktora prowadzącego w MDK-u zajęcia fotograficzne, można zwiedzać do połowy lutego w jasielskim Młodzieżowym Domu Kultury.

                                                                                              SMJiRJ, fot. D. Tęcza/MDK

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły