wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Festiwal muzyczny „Rock in Jasło” – 30 lipca na Kwiatowej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wszystkich miłośników mocnego brzmienia zapraszamy w sobotę, 30 lipca, na festiwal muzyczny „Rock in Jasło”, który rozpocznie się o godz. 16 na terenie ośrodka rekreacyjnego „Kwiatowa”. Wstęp na koncerty jest bezpłatny, a organizacja festiwalu została sfinansowana z budżetu Miasta Jasła w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego.

Główną gwiazdą imprezy ma być żywa legenda mocnego grania w Polsce zespół Illusion, który został założony zimą 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Pierwszym basistą został Ireneusz Mazurek (eks–She), zastąpiony wkrótce przez Jarka Śmigla (eks–IMTM). W drugiej połowie 1992 r. grupa zagrała kilka koncertów w Niemczech. W maju 1993 r. zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Marlboro Rock-in, w sierpniu wystąpiła na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu, po czym – co stanowiło jedną z nagród Marlboro Rock-in – pojawiła się w Szwajcarii na festiwalu Gampel (gdzie poprzedziła występ Erica Burdona z The Animals). Pierwszy album zespołu – zatytułowany po prostu „Illusion” – znalazł się w sklepach w listopadzie 1993 r. (źródło: www.illusion.pl)

Na festiwalowej scenie wystąpią również: Post Proffesion, Materia, Sauerkraut i Krusher.

Organizacja festiwalu „Rock in Jasło”, jest jednym ze zwycięskich  projektów złożonych do realizacji w I edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Wcześniejszą organizację koncertu uniemożliwiła między innymi pandemia Covid 19.


- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły