wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dziś rusza kolejna edycja Jasielskeigo Budżetu Obywatelskiego. Do wydania pół miliona złotych!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od 17 sierpnia do 11 września br. jaślanie mogą składać swoje propozycje projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 (JBO). Na ten cel zarezerwowano 500 tys. zł. Zwycięskie projekty będą realizowane  w 2021 roku.

W pierwszej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego wygrały dwa projekty: Drenaż boiska sportowego przy ul. Śniadeckich i Organizacja festiwalu „Rock in Jasło”, w drugiej – budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle. – To mieszkańcy zdecydowali, które projekty powinny być zrealizowane w naszym mieście. Teraz czekamy na kolejne Państwa propozycje – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła, który zachęca do udziału w tym procesie partycypacyjnym. 

Propozycje projektu do budżetu obywatelskiego, na kwotę nieprzekraczającą 500 tys. zł, może złożyć każdy mieszkaniec Jasła, który ukończył 13 lat, a listę poparcia jego projektu podpisało co najmniej 25 mieszkańców. Formularze z propozycjami projektów zostaną poddane weryfikacji przez zespół (4 pracowników urzędu oraz 6 radnych), który będzie oceniał zgodność złożonych projektów z przepisami prawa, możliwość wykonania technicznego oraz kosztorys.

Niezbędne dokumenty

Formularze propozycji projektów oraz listy poparcia są dostępne w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta w Jaśle (parter, pokój nr 19), można je również pobrać ze strony internetowej Miejskiego Systemu Konsultacji Społecznych pod adresem:

• formularz: https://konsultacje.um.jaslo.pl/attch/budget/budget-3-160-1597228431.pdf

• lista poparcia: https://konsultacje.um.jaslo.pl/attch/budget/budget-3-161-1597228431.pdf

W związku z zagrożeniem jakie niesie ze sobą rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS CoV-2 podczas czynności zbierania podpisów zalecamy daleko idącą ostrożność i zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Harmonogram:

• składanie propozycji projektów – od 17 sierpnia do 11 września

• weryfikacja projektów – do 8 października

• głosowanie – do 7 grudnia

• publikacja listy projektów wybranych do realizacji – do 14 grudnia

Dodatkowe informacje i pytania

Szczegółowe informacje dotyczące zadań, które mogą być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego oraz regulamin JBO znajdują się na stronie: https://konsultacje.um.jaslo.pl  – zakładka budżet obywatelski.

Pytania dotyczące budżetu obywatelskiego, zarówno merytoryczne jak i czysto techniczne, można kierować do Urzędu Miasta w Jaśle tel.13 44 86 319, email: jbo@um.jaslo.pl

Budżet obywatelski (nazywany również partycypacyjnym) to proces w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części budżetu miasta i dzięki temu mogą realizować swoje lokalne potrzeby. Decyzje mogą być podejmowane bezpośrednio przez mieszkańców, bądź za pośrednictwem organizacji społecznych.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły