wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Św. Jana Pawła II w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

23.01.2024 r. po raz kolejny nasze przedszkole zorganizowało w Jasielskim Domu Kultury uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, który prowadziła pani Anna Mroczka, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle. W uroczystości wzięła udział dyrektor Jasielskiego Domu Kultury Elwira Musiałowicz – Czech. W imieniu całej społeczności przedszkolnej życzenia zacnym Gościom złożyła dyrektor Elżbieta Krzysiak podkreślając, że „Dzień Babci i Dziadka” to jedna z najpiękniejszych uroczystości w kalendarzu przedszkolnym.

Życzę Państwu  przede wszystkim dużo zdrowia, wielu radosnych chwil spędzonych z wnukami. Niech każdy dzień będzie dla Państwa dniem szczęścia, radości i miłości, bowiem „ Miłość jest największą potęgą człowieka, która wszystko potrafi zwyciężyć”. (cyt. bł. ks. B. Markiewicz)

W ramach społecznej kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ wiersze A. Kamieńskiej „Babcia” i „Mój dziadzio” czytali dzieciom:

  • z grupy Misie: babcia Filipka i Oliwki oraz dziadzio Klary,
  • z grupy Motyle: babcia Kuby i dziadzio Jagody oraz Julii i Kubusia,
  • z grupy Krasnale: babcia Kasi i Emilki i dziadzio Julii i Lenki,
  • z grupy Plastusie: babcia Elizy i dziadzio Oliwki i Filipka.

Wspólnie z dziećmi Dziadkowie udali się w  muzyczną podróż sentymentalną do lat  młodości. Przedszkolaki z grupy 4-5-latków wcieliły się w znanych wokalistów takich jak Halina Kunicka, Krzysztof Krawczyk. Na scenie wystąpiła również wokalistka Jasielskiego Domu Kultury Julia Brzeżańska, podopieczna pani Ewy Grzebień, która wykonała utwór Kasi Sobczyk „Biedroneczki są w kropeczki”. Część artystyczną zakończył dynamiczny „Lets Twist Again” w wykonaniu dzieci z grupy 6- latków. Przepiękna muzyka, stroje, a przede wszystkim prezentacje dzieci przeniosły wszystkich obecnych na sali JDK w klimat lat 60 i 70. Życzenia dzieci i tradycyjne sto lat dla naszych gości były uwieńczeniem wspaniałego spotkania. 

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor podziękowała za dotychczasową współpracę paniom z Koła Gospodyń Sobniowianki, które od wielu lat wspierają przedszkolne przedsięwzięcia i uroczystości. Jednocześnie pani dyrektor pogratulowała jubileuszu 15-lecia jego powstania. Na ręce Przewodniczącej Koła pani Danucie Misiołek przekazała list gratulacyjny i kwiaty.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, pracownikom przedszkola za przygotowanie tej pięknej uroczystości, a Dziadkom i Rodzicom gratuluję tak utalentowanych dzieci

– powiedziała dyrektor E. Krzysiak

Na Dziadków czekał słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń. Uroczystość zakończyła się wręczeniem Dziadkom albumów przygotowanych przez dzieci oraz pamiątkową fotografią.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości, który na trwałe zapisze się w naszej pamięci.


Tekst: Anna Mroczka – nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle

Zdjęcia: M. Dybaś

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły