wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Droga na osiedlu Gądki w Jaśle już otwarta

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od dzisiaj kierowcy mogą już korzystać z nowej, ponad półkilometrowej drogi na osiedlu Gądki. Łączy ona niedawno wybudowany most z ulicą Słoneczną, a wzdłuż biegnie ścieżka pieszo-rowerowa. Inwestycja kosztowała 3,5 mln zł.

– Budowa tej drogi była dla nas bardzo ważna. Przede wszystkim dlatego, że chodziło tu o poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców. Nie tak dawno otwarty most, sprawił że ruch na tym osiedlu bardzo się zwiększył, a przejazd starą drogą był uciążliwy dla wszystkich. Teraz można już korzystać z nowego, alternatywnego połączenia, które z pewnością jest bezpieczniejsze i po prostu lepsze – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Droga na osiedlu Gądki w Jaśle już otwarta
Fot. UM w Jaśle

Inwestycja kosztowała ponad 3,5 mln zł. Miasto na jej realizację otrzymało wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład (95%). Zakres robót obejmował: budowę drogi o długości 592 m wraz z lewostronną ścieżką pieszo-rowerową; budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego, sieci elektroenergetycznej, a także rozbiórkę sieci elektroenergetycznej napowietrznej kolidującej z budową, przebudowę przyłączy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły