wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Domowe sposoby na ból gardła

Wyróżnione

Zdrowy Styl Joanny
Zdrowy Styl Joannyhttps://www.zdrowystyljoanny.pl
Czy zdrowe potrawy mogą być smaczne? Uważam że tak. Myślę że przepisy które znajdziesz na mojej stronie Tobie też będą smakować.
- Reklama -

Ból gardła należy do najczęstszych dolegliwości zdrowotnych, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Ból gardła spowodowany jest przez infekcje, grypę, paciorkowce, przeziębienie. Często jest odczuwany jako swędzenie, drapanie lub podrażnienie. Czasami ból bardzo się nasila i wtedy możemy mieć problem z przełykaniem pokarmów i płynów. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które łagodzą męczącą nas dolegliwość i po kilku dniach ból ustąpi.

1. Domowy sposób na ból gardła

Składniki jakie będą nam potrzebne:

  • 1 szklanka ciepłej wody
  • 2 łyżeczki sody oczyszczonej

Ciepła wodę ok 80°C wlewamy do kubka i dodajemy sodę oczyszczoną, mieszamy do momentu rozpuszczenia się sody oczyszczonej. Płuczemy gardło 4 razy w ciągu dnia.

2. Domowy sposób na ból gardła

Składniki jakie będą nam potrzebne:

  • 1 szklanka ciepłej wody
  • ½ łyżeczki soli

Postępujemy tak samo jak w poprzednim sposobie, czyli do kubka nalewamy wodę i dodajemy sól, mieszamy do momentu rozpuszczenia się soli. Taką płukanką przepłukujemy gardło co 3 godziny.

3. Domowy sposób na ból gardła

Składniki jakie będą nam potrzebne:

  • 1 łyżeczka miodu

Miód wkładamy do buzi i czekamy aż się rozpuści następnie połykamy. Miód łagodzi ból gardła. Możemy także dodać go do herbaty (tylko nie gorącej ). Taka herbata także przyniesie ukojenie.

4. Domowy sposób na ból gardła

Składniki jakie będą nam potrzebne:

  • 1 szklanka wody
  • 1 saszetka herbaty rumiankowej

Wodę zagotowujemy i zaparzamy herbatę rumiankową. Herbata pomaga zwalczyć infekcję, łagodzi ból gardła i pomaga przy zasypianiu.

Jeśli mocno boli nas gardło to unikajmy pokarmów, które są trudne do połknięcia, jedzmy za to zup i miękkie pokarmy.

Jeśli domowe kuracje nie przyniosą ulgi, to koniecznie musimy skonsultować się z lekarzem. Jeśli mamy gorączkę, dreszcze, trudności z przełykaniem płynów to może świadczyć o poważniejszej dolegliwości.

Domowe kurację są skuteczne i po kilku dniach ból gardła ustępuje i wracamy do zdrowia. Za nim od razu pobiegniemy do apteki zachęcam najpierw do wykonania domowych sposobów walki z bólem gardła, a jeśli ból nie ustąpi w ciągu kilku dni zwróćmy się do farmaceuty lub lekarza o pomoc.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Beti
25 listopada, 2020 12:25

Na ból gardła bardzo lubię sprawdzony Cevitt. Tabletki do ssania dzięki hydrożelowi szybko radzą sobie z podrażnieniem.

- Reklama -

Ostatnie artykuły