wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa – przepustka do służby zawodowej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wojsko Polskie w 2023 r. przygotowało ponad 25 tys. miejsc na szkolenie dla ochotników w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Tak duża liczba spowodowana jest ogromnym zainteresowaniem jakim cieszyła się służba wojskowa w 2022 r.

Rozpoczęcie szkolenia to pierwszy krok i przepustka do zawodowej służby wojskowej. Na podkarpaciu szkolenie podstawowe będą realizowały jednostki z Niska, Jarosławia, Przemyśla i Żurawicy. Nowe turnusy szkoleń już w styczniu i lutym:

  1. 16 stycznia – 11 lutego
  2. 20 lutego – 18 marca

Pierwszym etapem jest szkolenie podstawowe, które trwa do 28 dni i zakończone jest złożeniem przysięgi wojskowej, po której rozpoczyna się szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. Podczas szkolenia żołnierze poznają m.in. podstawy posługiwania się bronią, elementy taktyki i musztry. Bezpośrednio ze szkolenia specjalistycznego, na swój wniosek ochotnik powoływany jest do zawodowej służby. Jeżeli nie zdecyduje się na kontynuowanie przygody z wojskiem, przechodzi do rezerwy lub do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Żołnierzowi w trakcie szkolenia przysługuje wynagrodzenie w wysokości 4560 zł, zakwaterowanie, oraz wyżywienie. Na koszt wojska, może także uzyskać uprawnienia m.in. kierowcy różnych kategorii, skoczka spadochronowego czy nurka.

Służba w Wojsku Polskim to możliwość zdobycia unikalnych umiejętności, pewność zatrudnienia, gwarancja rozwoju i stabilizacji. Jeżeli jesteś zainteresowany wypełnij formularz na stronie www.zostanzolnierzem.pl, lub zgłoś się do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle (ul. Kościuszki 24), tel. 261 156 724 / 261 156 766.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły