wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dlaczego warto mieć akwarium w swoim domu?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Nie ulega wątpliwości, że podwodny świat jest niezwykle piękny. Przekonujemy się o tym, oglądając różnorodne filmy przyrodnicze lub posiadając w swoim domu akwarium. Jednak to nie tylko piękno, ale również ogromna ciekawość i możliwość znalezienia ukojenia sprawiają, że chętnie trzymamy w domu rybki. Dlaczego warto mieć akwarium w swoim domu? Dowiesz się z naszego artykułu.

Korzyści z posiadania ryb w akwarium

Kupując rybki wraz z akwarium, rzadko zastanawiamy się nad korzyściami płynącymi z ich posiadania. Okazuje się jednak, że mają one zbawienny wpływ na układ nerwowy i psychikę człowieka. W opublikowanych badaniach naukowcy dowiedli, że obserwacja pływających ryb uspokaja, relaksuje i wycisza. Dodatkowo jest szczególnie polecana dla osób mających problemy z nadciśnieniem, chorobami serca, depresją i nerwicą. Posiadając rybki w domu, możemy obserwować ich życie i zachowania. Kiedy mamy dzieci, zakup rybek jest idealnym narzędziem do nauczenia ich odpowiedzialności za zwierzęta. Zajmowanie się rybkami jest dużo prostsze niż innym zwierzakiem domowym, jak pies czy kot, dzięki temu dziecko nie zniechęci się tak szybko. Dodatkowo to dla dzieci idealna możliwość czynienia obserwacji i rozwijania zainteresowań. Pamiętajmy jednak, że hodowla rybek akwariowych w domu to nie zabawa, a bardzo odpowiedzialne zajęcie. 

Jak przygotować się do zakupu rybek?

Decydując się na posiadanie rybek, należy kupić pełne wyposażenie dla ich prawidłowego funkcjonowania. Można skorzystać z ofert sklepów i nabyć gotowe zestawy akwariowe, które są ogromnym ułatwieniem, gdyż zawierają wszystkie potrzebne urządzenia i elementy. Pamiętajmy jednak by kupić CO2 do akwarium, gdyż jest to konieczny związek do przeprowadzania przez rośliny procesu fotosyntezy. W akwariach bardzo często zauważa się niski poziom tego związku, dlatego szalenie ważne jest, aby go uzupełniać. Jest to gwarancją zdrowych roślin w akwarium, które zapobiegają rozwojowi glonów i niebezpiecznych związków jak: fosforany i azotany. W akwariach stosuje się również specjalistyczny filtr kubełkowy. Jest to filtr zewnętrzny, którego zadaniem jest odprowadzenie materii organicznej i szczątek roślin poza zbiornik. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania rybek. Pamiętajmy również o odpowiednim pokarmie dla ryb, gdyż jest to bardzo istotne dla ich prawidłowego wzrostu i rozwoju, a także ubarwienia, które niejednokrotnie jest największą atrakcją wśród domowników i przybywających do domu gości. 

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły