wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaKobietaCzym objawia się zmęczona cera i jak zniwelować te problemy?

Czym objawia się zmęczona cera i jak zniwelować te problemy?

Kondycja naszego organizmu z pewnością znajduje odzwierciedlenie m.in. w wyglądzie cery. W związku z tym, trudno zniwelować problemy skórne bez przejścia na zdrowy tryb życia. Co jednak w sytuacji, gdy lekkostrawna dieta czy wzmożona aktywność fizyczna na świeżym powietrzu nie dadzą zadowalających rezultatów, a z naszej cery nie znikną objawy zmęczenia? W walce z nieestetycznymi zmianami warto postawić na profesjonalną pielęgnację w gabinecie.

Co wywołuje nieestetyczne zmiany skórne?

O zmęczonej cerze w okolicach twarzy mówimy wtedy, gdy nasza skóra nabiera szarego kolorytu. Dodatkowo, mogą wtedy wystąpić inne niekorzystne zmiany we wspomnianym obszarze, m.in. cienie i opuchlizna pod oczami. Na taki stan wpływają zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W pierwszym przypadku przyczyną pojawienia się niedoskonałości mogą być nieodpowiednia dieta, brak snu, towarzyszący nam każdego dnia stres czy nawet choroba. W drugim m.in. niedotlenienie skóry, wynikające przede wszystkim z niewielkiej ilości czasu, jaki spędzamy na świeżym powietrzu. W obydwu przypadkach wiele zależy oczywiście od naszego postępowania. Jeżeli jednak działania podejmowane na własną rękę nie przyniosą zadowalających rezultatów, z pomocą przychodzą zabiegi dostępne w gabinetach kosmetycznych. Ich istotną zaletą jest możliwość zniwelowania niedoskonałości cery w konkretnych obszarach, m.in. w okolicach twarzy.

Bezinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie

Wśród zabiegów przeprowadzanych współcześnie w wielu salonach kosmetycznych znajdziemy takie, które pozwalają m.in. na przywrócenie cerze blasku i wyrównanie jej kolorytu. W tym przypadku prym wiodą delikatne kuracje pielęgnacyjne, pozwalające na bezinwazyjne i skuteczne zredukowanie nieestetycznych zmian skórnych. W szczególności warto zainteresować się 2 zabiegami tego typu: oxybrazją oraz infuzją tlenową.

Pierwsza ze wspomnianych kuracji bywa także nazywana peelingiem wodno-tlenowym. Wynika to z faktu, że oxybrazja polega przede wszystkim na delikatnym, powierzchownym złuszczaniu naskórka. Takie działanie jest możliwe dzięki zastosowaniu aparatury zabiegowej, która przy użyciu tlenu hiperbarycznego (pod wysokim ciśnieniem) emituje strumień soli fizjologicznej. Kontakt tej substancji ze skórą prowadzi nie tylko do delikatnego złuszczenia naskórka, ale też do jego oczyszczenia, odświeżenia oraz wygładzenia. W rezultacie, po przeprowadzeniu pełnej kuracji obszar zabiegowy staje się lepiej dotleniony, a cera nabiera z powrotem zdrowego, promiennego blasku.

Bezinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie

Drugą kuracją, którą poleca się osobom ze zmęczoną i poszarzałą skórą, jest infuzja tlenowa. Jak sama nazwa wskazuje, tutaj również mamy do czynienia z działaniem urządzenia, które emituje tlen pod wysokim ciśnieniem. W tego rodzaju zabiegu kluczowe jest jednak zastosowanie preparatów ze składnikami aktywnymi (a nie soli fizjologicznej). Mogą to być kosmetyki zawierające m.in. czarny kawior lub ekstrakt ze śluzu ślimaka. I właśnie te składniki są „wtłaczane” w skórę przy użyciu hiperbarycznego tlenu. Natomiast przeprowadzenie serii takich zabiegów pozwala nie tylko na dotlenienie i nawilżenie obszaru poddawanego kuracji, ale też na wyraźne rozświetlenie cery. To z kolei sprawia, że infuzja tlenowa sprawdza się m.in. przy redukowaniu cieni i opuchlizny pod oczami.

Kuracje złuszczające z kwasami

Przy redukowaniu problemów zmęczonej cery pomocne okażą się też zabiegi wykorzystujące działanie kwasów organicznych. W kuracjach tego typu do dyspozycji są różnego rodzaju substancje, które mogą również mieć niższe bądź wyższe stężenie. Dzięki temu eksfoliację kwasami da się w pełni dostosować do rodzaju niedoskonałości skóry oraz stopnia ich zaawansowania. W rezultacie, taka kuracja złuszczająca pozwala zarówno na ujednolicenie kolorytu skóry, jak i zmniejszenie szorstkości i grubości warstwy rogowej naskórka. Ponadto, seria zabiegów eksfoliacji przyczynia się do lepszego wchłaniania składników aktywnych, które znajdują się w kosmetykach, a także do pobudzenia obszaru poddawanego terapii do intensywnej odnowy (wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny).

Artykuł na temat zabiegów złuszczających i pielęgnacyjnych powstał przy współpracy z gabinetem Qclinique.

Źródłoqclinique.pl
Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Najnowsze artykuły