wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Czy Premier Morawiecki wesprze rozbudowę jasielskiego szpitala?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca zwrócił się z prośbą do Premiera Mateusza Morawieckiego o wsparcie i pomoc w realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Etap I – Odział Psychiatryczny z Poradniami”.

Odział Psychiatryczny Jasielskiego Szpitala mieści się w zabytkowym budynku, którego nie sposób dostosować do obowiązujących standardów. Mała powierzchnia oddziału nie zapewnia wystarczającej ilości pomieszczeń do terapii i świetlicy, a sale dla chorych są wieloosobowe. Dodatkowym utrudnieniem, jak wskazuje Bogdan Rzońca, jest transport chorych do budynku głównego szpitala na badania i konsultacje.

Pismo Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy

Nowy pawilon dla oddziału psychiatrycznego

Jedynym wyjściem jest rozbudowa jasielskiego szpitala o nowy pawilon, który spełniałby aktualne wymogi dla opieki psychiatrycznej. Podobnego zdania jest Starosta jasielski Adam Pawluś:

Obecnie warunki panujące na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nie spełniają minimalnych wymogów. Stąd konieczność budowy nowego pawilonu psychiatrycznego. W nowym budynku będą się mieściły również przychodnie i poradnie psychiatryczne oraz oddział dzienny. (…) Budynek przy ul. Za Bursą 1, w którym mieści się obecnie Oddział Psychiatryczny Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, w sposób szczególny wpisuje się w dzieje naszego miasta. W czasie II wojny światowej w części piwnic mieściły się cele, w których gestapowcy umieszczali aresztowanych przewożonych z jasielskiego więzienia. Ślady z tego okresu są do dzisiaj widoczne na ścianach. Stąd potrzeba opracowania koncepcji zagospodarowania tego miejsca martyrologii, w celu wyeksponowania jego historii oraz zachowania go dla przyszłych pokoleń.

W 2019 r. Zarząd Powiatu zdecydował o przygotowaniu postępowania na realizację tego zadania na lata 2020-2023.

W ostatnim czasie wzrasta ilość pacjentów wymagających specjalistycznej opieki psychiatrycznej. Ten trend jest widoczny na całym świecie, dlatego mamy nadzieję, że jasielski szpital doczeka się nowoczesnego oddziału psychiatrycznego.

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
25 lutego, 2021 19:51

Dobry ruch, warto wykorzystywać takie możliwości. Mamy już wyremontowane odziały chirurgii, położnictwa może niedługo będzie też psychiatria.

lol
25 lutego, 2021 20:09

Jak piekarz piecze chleb to się o tym na około chwali ?? A ten aparatczyk tylko przecina wstęgi.

- Reklama -

Ostatnie artykuły