wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Czy Jasło jest gotowe na zmiany?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Po wielu latach uśpienia Jasło w końcu może wybudzić się z marazmu. Jest szansa by w naszym mieście życie zaczęło nabierać nowego wymiaru. Wszystko za sprawą procedowanej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, o której niedawno pisaliśmy.

Nie trudno zauważyć, że Jasło już od lat nie jest przyjazne inwestorom, szczególnie tym, którzy chcą zmienić dotychczasowy smutny i ponury obraz budownictwa mieszkaniowego w naszym mieście. W Jaśle nie buduje się nic. Każdy kto chce kupić nowoczesne mieszkanie musi liczyć się z przeprowadzką do innego miasta. W niedalekim Krośnie branża deweloperska prężnie się rozwija. Nowoczesne i stylowe mieszkania sprzedają się od ręki. Już dawno bowiem przeminęły czasy budownictwa mieszkaniowego, które oferowały spółdzielnie mieszkaniowe.

Jasło potrzebuje nowoczesnych mieszkań

Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w naszym mieście to niezwykle ważna inicjatywa. Na pewno przyciągnie nowych inwestorów z branży handlowej czy deweloperskiej, a miasto stanie się w końcu komfortowym miejscem do życia. Jest szansa na to, żeby w sercu miasta powstały nowoczesne przestrzenie mieszkalne. Architektura będąca przeciwwagą dla pospolitych i niejednokrotnie zdewastowanych budynków, które odstraszają przyjezdnych.

Zagorzałych przeciwników zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego należy uspokoić. Miejscowy plan tworzą specjaliści, którzy w tym procesie biorą pod uwagę wszystkie kwestie techniczne i architektoniczne. Uwagi do tych zmian muszą mieć jednak obiektywny i zasadny charakter. O powadze uwag nie można mówić, jeśli jednym z kluczowych argumentów jest brak widoku na Górkę Klasztorną, czy chęć, by Jasło stało się miastem pokroju miasteczek z Toskanii.

Warto iść z duchem czasu

Wszystko dzisiaj idzie z duchem czasu. Nasze miasto też musi poczuć ducha zmian. W przeciwnym razie większość młodych ludzi wyjedzie i będzie szukać swojego miejsca na ziemi w Krośnie czy Rzeszowie, których przykład rozwoju pokazuje, jak zmiana polityki miasta w zakresie budownictwa mieszkaniowego przyciąga inwestorów i nowych mieszkańców. Od wielu lat Rzeszów zajmuje wysokie miejsca w rankingach miast w których żyje się najlepiej. Dlaczego nie możemy uczyć się na doświadczeniach innych?

Zawsze znajdą się jacyś przeciwnicy. Czynić to będą albo z przekory, albo z ochrony swoich partykularnych interesów. Jeśli myślimy o przyszłości naszego miasta, związanej z pozyskaniem nowych inwestorów czy powstaniem nowych miejsc pracy, to musimy być otwarci na zmiany, a nie bezpodstawnie je bojkotować. Na szczęście inicjatywna zmiany przestrzeni naszego miasta ma również wielu zagorzałych zwolenników. Mamy nadzieję, że zwycięży rozsądek.  

- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
L-T
18 listopada, 2021 20:20

Paru siwych PRL-owych pogrobowców musiało by odejść na emeryturę, żeby młodzi mogli podejść do spraw miasta zgodnie z duchem czasu.

Aaa
18 listopada, 2021 20:41
Odpowiedź na  L-T

Czyli 90% jasielskich decydentów

mimi
18 listopada, 2021 21:08
Odpowiedź na  L-T

Jasło i duch czasu? Raczej kurz z grobowców.

Jaślanin z urodzenia
23 grudnia, 2022 11:12

A dlaczego (tylko) do „Krosna czy Rzeszowa”? Ja wyjechałem kiedyś do Warszawy, bez tzw. „znajomości”,, mając tylko przysłowiową reklamówkę z ciuchami. Teraz mam duże mieszkanie z widokiem na Centrum, i nie mam kredytu. Wystarczy chcieć i coś umieć :). Zdrowych Wesołych Świąt Wszystkim życzę :).

- Reklama -

Ostatnie artykuły