wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Czy będzie nowa droga w centrum Jasła?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zarząd Powiatu w Jaśle skierował do konsultacji koncepcję budowy nowej drogi w centrum Jasła, która zniweluje zatory drogowe i wyłączy ruch tranzytowy z ronda „Solidarności”. Miałaby ona przebiegać pomiędzy drogą wojewódzką nr 992 a drogą krajową nr 73.

Powiat Jasielski widzi konieczność budowy nowego odcinka drogi powiatowej lub wojewódzkiej klasy „G”, pomiędzy DW 992 w km 1 + 283 a DK 73 w km 165 + 160, która pozwoli wyłączyć ruch tranzytowy z ronda „Solidarności” w Jaśle.

Nowy odcinek drogi, łączący drogę wojewódzką nr 992 z drogą krajową nr 73, wymaga wybudowania wiaduktu pod ulicą Kazimierza Wielkiego. Droga ta (zaznaczona na mapie kolorem szarym) posiadać będzie klasę ,,G”, tj. m.in. jezdnię o szerokości 7,0 m.

Natomiast łącznik (oznaczony na mapie kolorem żółtym), zaprojektowany będzie jako droga klasy ,,Z”, o jezdni o szerokości 6,0 m, wraz z obiektem mostowym na rzece Jasiołce. Trasa łącznika obecnie ma charakter poglądowy i realizowana będzie po wybudowaniu łącznika między DW 992 i DK 73.

Rozdzielenie ruchu tranzytowego od lokalnego umożliwi usprawnienie płynności ruchu w mieście.

Powiat jasielski zwrócił się do: Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, Dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Burmistrza Miasta Jasła oraz do Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Powiatu Rady Powiatu w Jaśle z prośbą o zgłoszenie ewentualnych uwag lub propozycji do wyżej przedstawionego rozwiązania.

Powiat Jasielski zamierza wszcząć postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy na opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego tego zadania.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
tryhp3
30 czerwca, 2023 14:51

Wybory, wybory…

- Reklama -

Ostatnie artykuły