CzajkaCzajka – galanteria skórzana z charakterem

0
Ela Czajka - Moje Jasło

Jasło jest miastem pełnym kreatywnych ludzi. Powstaje u nas wiele małych, interesujących firm. Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić jedną z nich.

Kiedy podczas studiów Ela Czajka — twórczyni marki CzajkaCzajka — dorabiała sobie, sprzedając ręcznie robione przez siebie torebki i sakiewki, nikt nie przypuszczał, że to dodatkowe zajęcie przerodzi się w ogromną pasję i sposób na życie. Dziś torby sygnowane znakiem czajki noszą ludzie na całym świecie, a pracownia Eli może pochwalić się gronem kilku tysięcy fanów w sieci. Jak sama przyznaje, droga, którą musiała przebyć, by z pełnej marzeń studentki stać się poważną producentką galanterii skórzanej spełniającą swoje marzenia, nie była prosta. Ale zacznijmy od początku…

CZAJKA - Moje JasłoCZAJKA - Moje JasłoCZAJKA - Moje Jasło

Jak to się zaczęło?

Pierwsze kroki w szyciu Ela Czajka stawiała pod okiem swojej mamy – mistrzyni krawiectwa. Można więc śmiało powiedzieć, że dar do szycia otrzymała w genach. Jako początkujący kaletnik, często do tworzenia toreb wykorzystywała skórę pochodzącą z recyklingu, nadając swoim wyrobom styl vintage i zyskując tym samym szerokie grono miłośników, które z roku na rok stawało się coraz większe. Elementem rozpoznawczym w pierwszych latach działalności marki była prosta i uniwersalna forma połączona z solidnym wykonaniem. Dzięki temu wyroby CzajkaCzajka były praktyczne i wytrzymałe. Twórczymi pracowni przyznaje, że największą inspiracją dla niej w tamtym okresie stanowił PRL – praktyczne i proste zapięcia tornistrowe czy liczne zabawne grafiki z tamtych zamierzchłych czasów, można nadal spotkać pośród bogatej kolekcji CzajkaCzajka.

teczka prl moje jasłoCZAJKA - Moje JasłoCZAJKA - Moje JasłoCZAJKA - Moje Jasło

Torby inne niż wszystkie

Wśród wyrobów Eli nie znajdziecie katalogowych toreb, wykonanych według jednego szablonu. Marka nie podąża ślepo za modą. Autorskie projekty tworzone są z myślą o indywidualistach, osobach, które cenią sobie niestandardowe rozwiązania i szukają elementów wyróżniających się spośród tak powszechnej teraz masowej produkcji. W kolekcji CzajkaCzajka stale pojawiają się nowe modele, upstrzone różnorodnymi dodatkami, często na życzenie klientów. Mają  oni bowiem możliwość złożenia indywidualnego zamówienia na torby, plecaki, portfele czy sakiewki według własnego projektu. Autorka przyznaje, że uwielbia wyzwania i ogromnie cieszy ją, gdy może stworzyć niepowtarzalny, dedykowany jednej osobie egzemplarz. Czerpie niesamowitą przyjemność z łączenia kolorów, różnych rodzajów skór i innych materiałów. Elżbieta Czajka swoją galanterię wykonuje głównie ze skór pochodzących z włoskich i polskich garbarni. Często łączy je z solidnym brezentem oraz oryginalnymi, pełnymi kolorów podszewkami.

CZAJKA - Moje JasłoCZAJKA - Moje JasłoCZAJKA - Moje JasłoOd niedawna zaczęła zajmować się samodzielnym farbowaniem skór, dzięki temu jest w stanie sprawniej realizować coraz więcej swoich nietypowych projektów. Główną cechą wyrobów sygnowanym logiem czajki, jest wysoka jakość, o której świadczą solidne wykończenia oraz skrupulatnie dobierane skóry naturalne. Dzięki temu swoim właścicielom służą przez bardzo długie lata.

CZAJKA - Moje Jasło

Fani na całym świecie

W obecnych czasach coraz więcej ludzi zaczyna zwracać uwagę przede wszystkim na jakość wszelkich produktów. Nie dziwi więc, że stosunkowo szybko galanteria Eli Czajki znalazła wielu miłośników niemal na każdym kontynencie. Autorka potrafi umiejętnie wsłuchiwać się w potrzeby swoich odbiorców, a jej otwarta postawa sprawia, że klienci regularnie wracają po nowe torby, plecaki czy portfele. Nadal czołowymi odbiorcami produktów CzajkaCzajka są Polacy, jednak z roku na rok ilość toreb wysłanych na zachód Europy, USA, Kanady czy Japonii stale rośnie.  

CZAJKA - Moje Jasło

Co dalej?

Firma CzajkaCzajka wciąż się rozwija i nieustannie poszerza swoją kolekcję o nowe modele galanterii skórzanej. W głowie twórczyni marki kłębią się coraz nowsze pomysły i plany rozwojowe. Nie zamierza poprzestać tylko na tworzeniu toreb, w niedalekiej przyszłości planuje poszerzyć swoją ofertę również o obuwie ze skóry naturalnej.

CZAJKA - Moje JasłoCZAJKA - Moje JasłoCZAJKA - Moje JasłoCZAJKA - Moje JasłoNie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć Eli Czajce powodzenia w spełnianiu swoich planów. Mamy nadzieję, że już za niedługo będzie mogła pochwalić się swoją własną linią obuwia.

Fot. główna Piotr Dzik

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments