wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Co robić gdy telefon się „muli”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jeszcze kilkanaście lat temu telefon służył do dzwonienia i wysyłania smsów. Posiadał podstawowe funkcje jak budzik, kalkulator czy minutnik, ale głównym zadaniem telefonu była komunikacja z innymi telefonami. Teraz technologia poszła sporo do przodu. Telefony stały się małymi komputerami. Rozwój technologiczny pozwolił na to, że każdy człowiek ma telefon cały czas przy sobie. W konsekwencji mamy ciągły dostęp do Internetu. Możemy być online w praktycznie każdym miejscu na Ziemi. Ma to dobre i złe strony. Plusem tego rozwiązania jest, że jesteśmy w ciągłym kontakcie. Nie musimy się martwić o rachunki za połączenia międzynarodowe, ponieważ dzwonimy i komunikujemy się przez Internet. Minusem tego rozwiązania jest inwigilacja. Największe firmy w sieci wiedzą, gdzie jesteśmy, jakie są nasze zainteresowania czy co ostatnio kupowaliśmy.

Smartphony – małe komputery

Telefony – czy jak je teraz nazywamy – smartphony sporo się zmieniły. Na plus i na minus. Dużym i chyba największym pozytywem są dużo większe możliwości. Smartphonem zrobimy praktycznie wszystko. Po ściągnięciu i odpowiednim skonfigurowaniu aplikacji, możemy nią zapłacić w sklepie. Nie musimy wtedy nosić ze sobą kart płatniczych. Dostajemy więcej miejsca w portfelu. Podróżowanie stało się przyjemniejsze. Niejednokrotnie wymarzone wakacje, poprzedza długa podróż. Aby się nie nudzić, możemy odpalić na telefonie film. Umili nam to czas długiej jazdy.

Negatywną stroną rozwoju technologicznego jest mniejsza wytrzymałość baterii. Kiedyś, można było naładować telefon raz na tydzień. Teraz, nie wyobrażamy sobie aby nie ładować telefonu co dwa dni. Spowodowane jest to oczywiście większym poborem energii. Większy ekran oraz większa liczba aplikacji szybciej zużywają baterię. Kolejnym minusem są rozmiary. Telefony powyżej 6 cali nie mieszczą się wygodnie w kieszeni. Idąc na spacer musimy trzymać go w ręku. Powoduje to pewny dyskomfort. System operacyjny smartphonów się rozrasta. Tworzone są nowe pliki, które powoli zapychają pamięć RAM i wewnętrzną telefonu. Po jakimś czasie telefon zacznie nam się „mulić”.

„Mulenie” telefonu – rozwiązanie problemu

Jednym z wielu i najlepszym rozwiązaniem problemu jest resetowanie telefonu. Możemy wykonać to samodzielnie w domu. Nie musimy szukać fachowca. Pierwszą, bardzo ważną rzeczą jest podłączenie telefonu do komputera i zrobienie backupu najważniejszych dla nas rzeczy. Zdjęcia, muzyka czy dokumenty zostaną usunięte bezpowrotnie, jeżeli ich nie skopiujemy. Nikt by nie chciał ich stracić, dlatego jest to bardzo ważne. Drugą rzeczą jaką musimy zrobić to przypomnienie sobie danych logowania do poszczególnych aplikacji. Jeżeli zresetujemy telefon, będziemy instalowali wszystko od początku.

Jeżeli zgraliśmy wszystko na czym nam zależy i zapisaliśmy sobie dane do aplikacji, wyszukujemy w ustawieniach telefonu opcję resetowania telefonu. Klikamy na nią. Po chwili następuje restart i zostaje wykonywanie przywracanie do ustawień fabrycznych. Włączenie ponowne telefonu, jest oznaką, że resetowanie telefonu zostało wykonane pomyślnie. Możemy przystąpić do zgrywania z komputera plików i instalowania aplikacji na nowo.

Więcej informacji znajdziecie na: https://panwybierak.pl/blog/jak-zresetowac-telefon/

- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Gumiś
2 lutego, 2020 14:44

Chyba formatowanie telefonu ,a nie resetowanie

Ynna
16 lutego, 2020 18:08
Odpowiedź na  Gumiś

Raczej resetowanie, czyli przywrócenie do ustawień fabrycznych. Ale są lepsze sposoby, które nie pozbawią nas kontaktów, sms-ów i kont.

- Reklama -

Ostatnie artykuły