wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Chcesz zostać żołnierzem? WKU w Jaśle czeka na kandydatów!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jaśle w ramach kampanii „Zostań żołnierzem RP” organizuje 21 stycznia (piątek) Wojskowe Centrum Rekrutacji. Chętni będą mogli przystąpić do procesu rekrutacji a niezdecydowani porozmawiać z zawodowymi żołnierzami.

Kandydaci oraz osoby zainteresowane służbą w Wojsku Polskim załatwią w tym dniu niezbędne formalności związane z wstąpieniem w szeregi Sił Zbrojnych RP. Kandydat odbędzie rozmowę kwalifikacyjną oraz zostanie przebadany przez komisję lekarską. Cały proces zakończy się wydaniem karty powołania na szkolenie podstawowe, tzw. służbę przygotowawczą.

Chcesz zostać żołnierzem? WKU w Jaśle czeka na kandydatów!

W Wojskowym Centrum Rekrutacji obecni będą również żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy przybliżą zainteresowanym specyfikę pełnienia służby w tych jednostkach i odpowiedzą na pytania.

WCR jest elementem reformy systemu rekrutacji do Wojska Polskiego, który ma za zadanie skrócić proces od momentu złożenia wniosku do rozpoczęcia służby. WKU Jasło (ul. Kościuszki 24) zachęca do odwiedzenia portalu zostanzolnierzem.pl oraz skorzystania z aplikacji mobilnej o tej samej nazwie, dzięki którym łatwo i szybko można rozpocząć rekrutację do Wojska Polskiego.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dzikie Bongo
21 stycznia, 2022 22:54

Coś wyżej niż szeregowych chcieli brać?

- Reklama -

Ostatnie artykuły