wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Burmistrz Jasła powołał swojego zastępcę

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj burmistrz Jasła Adam Kostrząb ogłosił swojego zastępcę. Stanowisko to obejmie dr Przemysław Baciak. Nowo powołany zastępca burmistrza pracę rozpocznie w poniedziałek 17 czerwca.

Przemysław Baciak ma 41 lat, mieszka w Jaśle. Żonaty, dwoje dzieci. Wykształcenie wyższe. Posiada stopień naukowy doktora a także dorobek naukowy w obszarze nauk o polityce i administracji. Specjalizuje się w zagadnieniach partycypacji społecznej i wykorzystania nowych technologii w administracji samorządowej (e-administracja, smart city) – jest autorem publikacji naukowych dotyczących tych zagadnień w języku polskim i angielskim. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie zarządzania Master of Business Administration.

Posiada siedemnastoletnie doświadczenie zawodowe – w tym zdobyte na stanowiskach kierowniczych – w szkolnictwie wyższym, administracji samorządowej i sektorze przedsiębiorstw. Przez ostatnie osiem lat sprawował funkcję dziekana jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jest wykładowcą tej uczelni na kierunku administracja. Prowadził też gościnne wykłady na uczelniach zagranicznych: Uniwersytecie w Ankarze i Uniwersytecie VFU w Warnie.

W latach 2015-2017 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Jaśle. W latach 2008-2014 w spółkach grupy kapitałowej PGNiG (PNiG Jasło, Exalo Drilling) odpowiadał za działania promocyjne i CSR a następnie za obszar zarządzania projektami strategicznymi. W latach 2007-2008 pracował w śląskich przedsiębiorstwach z branży medialnej, odpowiadając m.in. za działania promocyjne.

Obecnie, poza pracą w szkolnictwie wyższym, współpracuje też jako ekspert z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego w Warszawie w ramach Centrum Ekspertyzy Lokalnej FRDL. Od 2022 r. jest także członkiem, powołanej przez Prezydenta Rzeszowa, Grupy Strategicznej funkcjonującej przy Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab w Rzeszowie.

Wraz z powołaniem na stanowisko zastępcy burmistrza Przemysław Baciak złożył rezygnację z pełnienia funkcji dziekana jasielskiej filii AHE. Pracę w Urzędzie Miasta w Jaśle rozpocznie już od najbliższego poniedziałku (17 czerwca). Będzie nadzorował obszary: edukacji, promocji, kultury i sportu, wspierania przedsiębiorczości i aktywności społecznej, a także funkcjonowanie części jednostek organizacyjnych miasta, w tym miejskich placówek oświatowych i instytucji kultury.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły