Budowa mostu na Gądkach – Miasto Jasło uzyskało pozwolenie na budowę

1

Miasto Jasło otrzymało pozwolenie na budowę mostu z jednostronnym chodnikiem przez rzekę Wisłokę na osiedlu Gądki. Inwestycja ta poprawi dostępność komunikacyjną osiedla Gądki do centrum miasta i będzie stanowić dodatkową przeprawę przez rzekę nieopodal istniejącej kładki.

Prace projektowe dotyczące budowy mostu trwały od października 2016 roku i polegały m.in. na  uzyskaniu koniecznych zezwoleń od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Dyrektora Zarządu Zlewni w Jaśle Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Kompletną dokumentację, na podstawie której Starosta Jasielski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, złożył Burmistrz Miasta Jasła. Decyzja, której potwierdzenie Miasto Jasło otrzymało 8 kwietnia br., ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Teraz Miasto Jasło będzie ubiegało się o 50 proc. dofinansowanie kosztów  w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.


Budowa mostu na osiedlu Gądki jest jednym z ważniejszych zadań poprawiających komunikację w naszym mieście. Zdobycie dofinansowania byłoby istotną pomocą w realizacji zadania, ale uważam, że musimy je wykonać nawet jeśli przyjdzie nam to zrobić w oparciu o własne środki.
Burmistrz Ryszard Pabian
Ryszard Pabian – burmistrz Jasła

Zakres zadania obejmuje m.in. :

  • budowę odcinka drogi gminnej publicznej klasy D bocznej ul. Gądki, stanowiącej najazdy na projektowany most, pomiędzy ul. Chopina oraz Gądki
  • budowę skrzyżowań, budowę oraz przebudowę zjazdów publicznych i indywidulanych
  • budowę mostu z jednostronnym chodnikiem przez rzekę Wisłokę
  • zabezpieczenie przyczółków mostu poprzez budowę ścianki szczelnej po zewnętrznych stronach koron wałów rzeki Wisłoki wraz z umocnieniem brzegów i skarp rzeki.
  • zabezpieczenie filarów mostu poprzez budowę umocnień brzegów rzeki Wisłoki
  • budowę sieci oświetlenia i kanalizacji deszczowej
  • przebudowę infrastruktury technicznej.

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mysza
9 kwietnia, 2019 16:11

Nareszcie! Most na Gądkach to nie tylko sprawa osiedla ale całego miasta. Dokładnie tak jak mówi burmistrz. 🙂