wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Brytyjczycy odmawiają przyjęcia szczepionki Pfizer. Wolą poczekać na szczepionkę oksfordzką

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jak podaje Daily Mail starsi Brytyjczycy nie są skłonni do przyjmowania szczepionki koncernu Pfizer. Nie pomogły nawet spotkania organizowane przez polityków, które miały nakłonić mieszkańców Stockton-on-Tees do szczepień. Dojrzali Brytyjczycy nalegają na szczepienie szczepionką oksfordzką.

Nie pomogły starania polityków, aby przekonać seniorów. Jednak w przyrodzie nic nie ginie. Niechciane szczepionki otrzymają policjanci. 10 policjantów z Nottingham otrzymało już pierwsze dawki, aby zapobiec marnowaniu się niezbędnych zapasów. Po rozmrożeniu z -78 ° C dawki szczepionki Pfizera należy zużyć w ciągu kilku dni, zgodnie z oficjalnymi wytycznymi brytyjskiego organu regulacyjnego.

Szczepienia przeciw COVID-19 przy pomocy wojska

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zamierza przyśpieszyć proces szczepienia Brytyjczyków przy pomocy armii. Nowy plan szczepień jest opracowywany przez najwyższych rangą wojskowych. Celem Ministerstwa Obrony jest zaszczepienie osób w wieku powyżej 70 lat, w tym mieszkańców domów opieki i szczególnie narażonych na skutki zakażenia koronawirusem do połowy lutego. Operacja jest uznawana za największą akcję szczepień w historii Wielkiej Brytanii.

Pojawiają się już pytania o nakazanie lekarzom „rezygnacji” z rutynowych wizyt, aby mogli nadać priorytet szczepieniom przeciw Covid. 

Ostatnio wyszło na jaw, że nakazano lekarzom priorytetowe traktowanie szczepień, a czynności, które nie są konieczne powinny zostać odłożone w czasie. NHS England doradziła już gabinetom lekarskim, aby skupiły się na dostarczeniu szczepionki, nadając pierwszeństwo wizytom szczepiennym.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły