wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle oficjalnie oddane do użytkowania

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle mogą już korzystać z nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej i tenisa ziemnego. To już siódmy, ostatni obiekt zrealizowany w ramach programu „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”. Dzisiaj uroczyście oddano go do użytkowania!

W poniedziałek, 29 maja, przy udziale parlamentarzystów, władz samorządowych, dyrektorów szkół i jednostek powiatu jasielskiego, młodzieży oraz nauczycieli, uroczyście otwarto nowy obiekt sportowy przy jasielskim „Chemiku”.

Nowoczesne boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i tenisa ziemnego ma nawierzchnię poliuretanową, o łącznej powierzchni 968 m2.

Pod płytą boiska wykonano drenaż odprowadzający wody opadowe. Wokół zrobiono opaskę z kostki brukowej, a cały teren ogrodzono siatką i oświetlono.

Zamontowano również niezbędne wyposażenie: piłkochwyty, demontowalne bramki do piłki ręcznej, siatki, słupki i stanowisko sędziowskie.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 935 238 zł, przy dofinansowaniu w wysokości 50% z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2021. Wkład własny Powiatu to 467 619 zł.

Wykonawcą zadania była firma FHU TREES SPORT Andrzej Szymański z Rzeszowa.

Jest to siódmy, ostatni obiekt zrealizowany w ramach programu „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

Boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle oficjalnie oddane do użytkowania

Pierwsze boisko powstało przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych, następne boisko powstało przy Zespole Szkół Budowlanych, tuż obok. Później jeszcze zrealizowaliśmy kort tenisowy. Również wykonaliśmy remont hali z bieżnią w Zespole Szkół w Trzcinicy i boisko przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Ta inwestycja została zakończona w ubiegłym roku, ale refundacja z ministerstwa została uzyskana w bieżącym roku. – wyjaśnił zgromadzonym Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Ogólna wartość tego programu wyniosła niemal 4 mln złotych. 50% to są środki rządowe ze „Sportowej Polski” – Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Połowa zaś to są środki powiatowe. – dodał Starosta.

W uroczystym przekazaniu obiektu uczestniczyła absolwentka tej szkoły – Poseł Maria Kurowska, która podkreślała znaczenie inwestycji dla rozwoju fizycznego uczniów.

Boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle oficjalnie oddane do użytkowania

Cieszę się, że ta szkoła ciągle się rozwija, że w tej szkole nie tylko przechodzą poważne remonty, które usprawniają pracę nauczycielom, ale też pomagają uczniom zdobywać wiedzę, ale również powstają tego typu obiekty. Oczywiście powstają dzięki temu, że jest tak piękna współpraca między rządem Zjednoczonej Prawicy (…), również dlatego, że nasz rząd bardzo dba o polską młodzież. Dlatego powstał program „Sportowa Polska”, bo mamy tą świadomość, że młodzież i dzieci – aby się rozwijały – nie tylko muszą poszerzać swoje horyzonty umysłowe, ale również trzeba, by w zdrowym ciele był zdrowy duch. – mówiła Poseł Maria Kurowska.

Boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle oficjalnie oddane do użytkowania

Z kolei Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca w swoim wystąpieniu nawiązał do patrona szkoły:

Wychowywałem się w szkole, w otoczeniu rodziny Pawłowskich, w Zarzeczu. Pamiętam ten wielki sukces prof. Pawłowskiego i te sukcesy Polaków, którzy na arenie międzynarodowej zdobywali uznanie i sławę. Jest takie powiedzenie brytyjskie: kiedy jesteś młodym człowiekiem – zwracam się tu do młodych ludzi – świat jest dla ciebie miejscem nieskończonych możliwości. Więc korzystajcie z tych wielkich możliwości, które dają wam wasi wychowawcy, nauczyciele. To bardzo ważne żebyśmy mieli silną szkołę, dobrze wyposażoną. Te sukcesy inwestycyjne: w szkołach, drogi i mosty w powiecie jasielskim, to wszystko widać bardzo z daleka i bardzo dobrze, że mamy te sukcesy. – podkreślał Europoseł.

Szkolny katecheta poświęcił obiekt, a zaproszeni goście dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.

Młodzież szkolna przygotowała program artystyczny oraz pokazowy mecz piłki ręcznej. Również zaproszeni goście mieli możliwość poćwiczyć celności rzutów na bramkę. Co ciekawe, piłki podawał im robot skonstruowany przez uczniów tejże szkoły.

Oddane obiekty sportowe będą służyć upowszechnianiu kultury fizycznej oraz popularyzacji aktywności fizycznej wśród młodzieży. Bowiem będą wykorzystywane nie tylko podczas zajęć z w-f, ale także będą służyć do uprawiania aktywności poza zajęciami szkolnymi.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły