wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Bogdan Rzońca: Thank you Joe Biden!

Wyróżnione

dr Bogdan Rzońca
dr Bogdan Rzońcahttp://bogdanrzonca.eu/
Poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Prawa i Sprawiedliwości. Należy do grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
- Reklama -

Dowiadujemy się właśnie, że do Polski znowu przybędzie Joe Biden, prezydent amerykańskiego mocarstwa, doceniając Polskę i Polaków oraz udowadniając jak bardzo rodzima opozycja polityczna myliła się w ocenie polityki zagranicznej PiS.

Dla przykładu przypomnę , że w styczniu 2018 roku P. Zalewski (polityk PO , a obecnie PL 2050) pisał, że J. Kaczyński zbudował w Polsce system władzy totalnej podporządkowując sobie wszystkie instytucje, łącznie z sądami. I oto te podporządkowane sądy wymierzyły w grudniu 2022 roku horrendalną karę finansową swemu nadzorcy.

Z kolei w lutym 2018 roku Gazeta Prawna napisała, że G. Schetyna powiedział, iż PiS zniszczył międzynarodowy wizerunek Polski, i żeby go odbudować, Polska powinna przyjąć scenariusz dojścia do wspólnej waluty UE – euro, i, że PO to właśnie zaproponuje Polakom w ramach tzw. dojrzałego patriotyzmu. Wtórował mu R. Sikorski który stwierdził ironicznie, że jeśli PiS jest pijany, podczas tego co robi w polityce zagranicznej, to niech się …,,przekimie“.

We wrześniu 2020 r., senator Klich z PO mówił nawet, że pogorszyły się relacje Polski z Kijowem, zaś wicemarszałek Senatu M. Kamiński przekonywał, że prawica realizuje prorosyjskie cele, skłócając ze sobą świat Zachodu.

Politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach napisał nawet, że wszystko co robi Polska (PiS) za granicą to ,,nie-dyplomacja” .
W sierpniu 2021 roku lewicowa Krytyka polityczna cytowała panią europeistkę, która stwierdziła, że kiedy w 2020 roku D. Trump przegrał wybory, nasza władza (PiS) została ,,na lodzie”’. Podobnie jeszcze w grudniu 2021 roku S. Nitras z PO wypominał PiS-owi, że rozmontowuje system bezpieczeństwa demokratycznej Europy, i nawet NATO!!!

Koniecznie do zestawu ,,pijanej”’ polityki zagranicznej PiS trzeba dodać wielokrotnie wmawiany temu środowisku politycznemu przez PO i SLD ,,Polexit” i antyniemiecki kierunek działań prawicy oraz brak praworządności w Polsce!

Wszystkie te tematy obecnie powoli zamierają w świetle klęsk: gospodarczej, migracyjnej i traktatowej Unii Europejskiej. Polacy wiedzą bowiem, że drożyzna energetyczna ma źródło w aliansie Zachodu z Putinem, polityka migracyjna to nie litość dla emigrantów tylko nowy rasizm oświeconych Europejczyków chcących zapędzić przybyszów z Azji i Afryki do najcięższych prac w UE, a traktaty o UE gwarantują suwerenność prawna poszczególnym państwom w tym zakresie. Również Polexit na nikim nie robi wrażenia, bo żaden polityk zjednoczonej prawicy nie mówił nigdzie o wyjściu Polski z UE w taki sposób jak prezentowali to mocarstwowo usposobieni Brytyjczycy, którym nie odpowiadał ideologiczny, niemiecko – francuski gorset UE.

W obliczu wojny na Ukrainie obalony został też mit o ,,błogosławionych’’ rządach Niemców dla Europy, co wyraził niedawno w niemieckim języku D. Tusk, zachwalając supermocarstwowe zapędy Niemców i myląc się całkowicie co do celów niemieckiej polityki, którą uwidaczniają niemal codziennie w praktyce jej liderzy, opóźniając sankcje dla Rosji i solidarnościową pomoc dla walczącej Ukrainy. O Polsce za to w tym samym czasie, za pomoc Ukrainie świat mówi komplementując prezydenta A. Dudę i premiera M. Morawieckiego.

Mówiąc przekornie thank you opozycji za brak wyobraźni w sprawach zagranicznych i uczestnictwo w pozbawianiu własnego kraju należnych pieniędzy z UE, pod byle pretekstem, zaznaczyć chcę też ten fakt , że Polacy coraz bardziej rozumieją politykę zagraniczną tak jak Zjednoczona Prawica.

Chcę też przypomnieć domorosłym wieszczom opozycji polskiej, zachwalających siebie, a niemających żadnego poza ,,antypisem’’ programu, iż w 2010 roku J. Kaczyński wysłał list do przywódców europejskich w sprawie zagrożenia rosyjskiego. Sprawę tą komentował wtedy min. R. Sikorski, który pytał czy autor listu jest przy zdrowych zmysłach. Zapytam więc was panowie liderzy jak się czujecie z tą wojna, z inflacją i brakiem wyobraźni? A tymczasem kieruję skromne thank you dla USA i jej prezydenta, ale nie za uszkodzenie Nord Stream II!

- Reklama -

Podobne artykuły

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Johny
10 lutego, 2023 23:30

Mocny tekst!
Oczywiście zrozumieją nieliczni.

fgfyg58
24 lutego, 2023 21:40

Opozycja kłaniała się Putinowi a Radek Sikorski mówił o robieniu lachy USA i o … „murzyńskości” (!!!)

Andrzej Lechowski
17 lutego, 2023 07:27

Treść artykułu skwituję tak: Czy Pan Poseł jest przy zdrowych zmysłach, pijany czy głupi?

Rych
22 lutego, 2023 18:18
Odpowiedź na  Andrzej Lechowski

A ja ciebie skwituję tak: smutny, mały człowiek, który nie potrafi nawet rzeczowo odnieść się do tematu. A może czegoś nie zrozumiałeś w tekście, to ja chętnie pomogę i wytłumaczę w komentarzu.

- Reklama -

Ostatnie artykuły