wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Bezpieczne wakacje w powiecie jasielskim?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jak informuje policja w ostatnich dwóch miesiącach doszło w powiecie jasielskim do 13 wypadków i 136 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali także 83 kierujących pod wpływem alkoholu.

Od 25 czerwca jasielscy policjanci realizowali zadania prewencyjne wynikające z ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2021”. Celem tych działań było przede wszystkim zapewnienie porządku i bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi najczęściej pełnili służbę na głównych ciągach komunikacyjnych, gdzie występował wzmożony ruch pojazdów oraz w miejscach niebezpiecznych wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę i reagowali na rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, mogące doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. 

W ostatnich dwóch miesiącach, na drogach powiatu jasielskiego, doszło do 13 wypadków drogowych, w których rannych zostało 14 osób. Policjanci wyjaśniali również okoliczności 136 kolizji drogowych.  

Podczas wakacji policjanci ruchu drogowego prowadzili szereg działań prewencyjnych m.in. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, „Trzeźwy poranek”, „Trzeźwe popołudnie” oraz działania „Prędkość”. W efekcie realizowanych zadań mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 8 tys. kierujących. W 83 przypadkach okazało się, że kierujący pojazdami znajdowali się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali także 108 praw jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły