wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Bezbolesna depilacja laserowa. Czy jest możliwa?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jednym z atrybutów atrakcyjnego i zadbanego wyglądu jest idealnie gładkie ciało. Usuwanie zbędnego owłosienia jest zatem jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. A co najważniejsze – decydują się na niego nie tylko kobiety, ale coraz częściej także mężczyźni. Technologia laserowego usuwania zbędnego owłosienia znana jest od lat i jest stale udoskonalana. Najnowszym osiągnięciem w zakresie depilacji laserowej jest laser Soprano Titanium. Dlaczego warto udać się do takiego gabinetu, który posiada właśnie taki laser do depilacji. O zaletach laserowego usuwania włosków porozmawiam z ekspertem Karoliną Grobelną z kliniki medycyny estetycznej Neonia w Krakowie.

– Kiedyś depilacja laserowa była najskuteczniejsza u osób z ciemnymi włoskami, a dziś odcień włosków nie stanowi żadnego ograniczenia. Jak bardzo zmieniła się depilacja laserowa na przestrzeni ostatnich lat?

System laserowego usuwania włosków został zastosowany po raz pierwszy w 1994 roku i od tego czasu bardzo wiele się zmieniło. Przez wiele lat stosowane były lasery emitujące wiązkę światła o określonej długości fali, co determinowało ich dość ograniczone zastosowanie. Laser diodowy emitujący falę o długości 810 nm najlepiej sprawdza się w przypadku ciemnych włosków i jasnej skóry. Zastosowaniem lasera aleksandrytowego o długości fali 755 jest przede wszystkim usuwanie jasnych włosków. Z kolei laser neodymowo – yagowy pozwala pozbyć się ciemnych włosków na tle ciemnej karnacji – a to dzięki fali o długości 1064 nm. Obecnie wykorzystywane są technologie łączące właściwości trzech wymienionych laserów, co pozwala na dopasowanie parametrów pracy lasera do indywidualnego fototypu skóry oraz odcienia włosa. A zabieg depilacji laserowej jest wówczas bardzo skuteczny. Na dzień dzisiejszy to najbardziej zaawansowana technologicznie depilacja laserowa Kraków to miasto gdzie można wykonać taki zabieg w wybranych klinikach.

– Czy to oznacza, że dziś depilacji laserowej może poddać się absolutnie każdy?

Nowoczesne technologie pozwalają na depilację włosków zarówno blond, rudych jak i ciemnych, u osób z każdym fototypem skóry. Takie możliwości daje m. in. laser Soprano Titanium, który emituje światło o kilku długościach fal. Takie najnowocześniejsze urządzenia pozwalają wyeliminować takie ograniczenia jak ryzyko poparzenia skóry czy niska skuteczność depilacji. Z zabiegu nie muszą rezygnować osoby z jasnymi włoskami czy ciemną karnacją, u których zastosowanie lasera starszej generacji mogłoby nie przynieść pożądanych efektów. Oczywiście – bez względu na rodzaj użytego  lasera istnieje kilka przeciwwskazań do depilacji laserowe. Wśród najważniejszych należy wymienić ciążę i laktację, infekcje skóry, niewyrównaną cukrzycę, bielactwo, skłonność do powstawania keloidów czy padaczka.

– Na czym dokładnie polega wyjątkowość depilacji lasera Soprano Titanium?

Bez wątpienia tym, co najbardziej wyróżnia tą technologię jest jej ogromna uniwersalność, niespotykana jak dotąd na rynku depilacji laserowej. Emitowanie trzech długości fal oraz technologia light – dark skin pozwala na wykonanie depilacji laserowej u osób o każdym fototypie i odcienia włosków. To nie jedyne innowacyjne rozwiązanie – laser wyposażony jest w głowicę o dużej powierzchni oraz technologię InMotion, dzięki czemu zabieg trwa znacznie krócej. Depilacja łydek jest możliwa już w ciągu 15 minut. I to nie wszystko – w celu zredukowania dyskomfortu podczas zabiegu wykorzystane jest zaawansowane chłodzenie. Dzięki wszystkim tym udogodnieniom można bezpiecznie depilować wszystkie obszary ciała – od bardzo wrażliwych okolic bikini czy twarzy, poprzez nogi, aż po plecy, ramiona, brzuch czy klatkę piersiową.

– Jak wygląda taki zabieg depilacji laserowej? Czym różni się od zabiegów wykonywanych z użyciem mniej zaawansowanych technologii?

Przygotowanie do depilacji laserowej jest standardowe – należy unikać stosowania leków światłuczulających na dwa tygodnie przed zabiegiem i zrezygnować z opalania. Utrwalona opalenizna nie jest jednak przeciwwskazaniem do zabiegu, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych laserów. Dzień przed zabiegiem należy ogolić skórę na obszarze poddawanym depilacji. Zabieg polega na przykładaniu głowicy lasera do skóry i emitowania impulsów lasera. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, jednak objaw ten ustępuje samoistnie. Po zabiegu warto unikać wszelkich czynników podrażniających skórę, takich jak sauna i basen, opalanie,  zabiegi złuszczające. Warto w tym czasie postawić na odżywianie i nawilżanie skóry odpowiednimi kosmetykami o delikatnej formule.

– Ile zabiegów Soprano Titanium należy wykonać?

Wskazane jest wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach 4 – 8 tygodni. Konieczność powtórzenia zabiegu wynika z tego, że należy potraktować laserem wszystkie włoski w fazie wzrostu – a włoski nie rosną synchronicznie, średnio tylko 30% z nich jest podatnych na działanie lasera. Taka konieczność dotyczy absolutnie każdego lasera do depilacji i podyktowana jest specyficznym przebiegiem cyklu wzrostu włosa. Potem raz na rok warto wykonać zabieg przypominający – to gwarancja zachowania idealnie gładkiej skóry.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły