wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Będą odwiedzać mieszkańców Jasła i edukować na temat zmian klimatu

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje na terenie 17 gmin, w tym w Jaśle, akcję edukacyjną „Doradcy domowi”. Akcja bazuje na doświadczeniach z realizacji podobnych akcji, przeprowadzonych z powodzeniem w latach wcześniejszych i pozytywnie przyjętych przez mieszkańców.

W Jaśle Związek nawiązał współpracę ze Szkołą Podstawową nr 4 i to uczniowie właśnie tej szkoły w ciągu najbliższych miesięcy, odpowiednio wyposażeni i oznakowani odwiedzają mieszkańców „przy furtce”, w dwuosobowych grupach i będą edukować na temat zmian klimatu i adaptacji do tych zmian, ekologicznych zachowań, przekażą materiały informacyjne oraz przeprowadzają krótką ankietę. Podsumowanie akcji przez ekspertów i końcową analizę ankiet zaplanowano na koniec tego roku.

Przez najbliższe miesiące, mieszkańców będą odwiedzać „przy furtce” doradcy domowi – uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem będzie przekazanie informacji jak dbać o środowisko, jakie znaczenie mają obszary zieleni, co to są zmiany klimatu oraz zorientowanie się jakie są Państwa uwagi co do tych zagadnień. Uczniowie będą łatwo rozpoznawalni ponieważ są wyposażeni w oznakowane zielone koszulki, polary, czapeczki, identyfikatory. Serdecznie prosimy Państwa o życzliwe przyjęcie uczniów i poświęcenie im krótkiego czasu na rozmowę – zwraca się do mieszkańców Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.

Zadanie realizowane jest w ramach Projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, obszar programowy: Klimat.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły