wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Andrzejkowe taneczne szaleństwo już wkrótce!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Już po raz dwudziesty drugi Jasielski Dom Kultury organizuje Ogólnopolskie Andrzejkowe Spotkania Taneczne. W tym roku przeprowadzone zostaną w dwóch kategoriach tanecznych i czterech kategoriach wiekowych. Przez dwa dni (30 listopada i 1 grudnia) swój dorobek artystyczny prezentować będą zespoły, duety oraz soliści działający w szkołach, domach kultury, klubach tanecznych, szkołach tańca i innych placówkach kultury w kraju. Zgłoszenia wraz z dowodem wpłaty należy przesłać do 17 listopada 2023 r. na adres organizatora.

– Impreza zainicjowana w 2001 roku stworzyła możliwość konfrontacji zespołów tanecznych z Podkarpacia oraz wymianę doświadczeń między instruktorami i tancerzami. Z roku na rok przyciągała coraz większą liczbę grup i formacji tanecznych, a od 2012 roku także solistów i duety. Tym samym Andrzejkowe Spotkania Taneczne stały się jedną z największych imprez tanecznych w naszym regionie – mówi Katarzyna Korona, instruktor tańca JDK.

Celem konkursu jest również popularyzacja różnych form tanecznych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami tanecznymi, upowszechnianie tańca jako sposobu rozwoju własnej osobowości, rozbudzanie zainteresowania tańcem oraz propagowanie zasad Fair Play wśród dzieci i młodzieży.

W ogólnopolskim już przeglądzie są dwie kategorie taneczne: taniec nowoczesny i inscenizacje oraz cztery kategorie wiekowe: 7-11 lat, 12-15 lat, 16-20 lat i 20+. W tej ostatniej mogą zaprezentować się bardziej doświadczeni tancerze i instruktorzy. – Przez scenę Jasielskiego Domu Kultury w ciągu 21 lat przewinęło się ponad 7 tysięcy tancerzy, zobaczyliśmy ponad 900 prezentacji, a niezliczoną ilość wytańczonych kilometrów, przekuliśmy w piękne i niezapomniane chwile, łzy szczęścia i wasze uśmiechy, dzięki którym ten przegląd istnieje – dodaje K. Korona.

ŹródłoJDK
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły