wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Alternatywne przejazdy po drogach powiatowych w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W związku z utrudnieniami w ruchu pojazdów w Jaśle, które spowodowane są remontem wiaduktu nad linią kolejową na ulicy 3 Maja i zamknięciem odcinka DK 28 od skrzyżowania ulic 3 Maja i Metzegera do skrzyżowania z ulicą Kolejową, proponujemy alternatywne przejazdy po drogach powiatowych.

Powiat Jasielski proponuje dwa alternatywne objazdy, po drogach powiatowych:

– z drogi powiatowej Nr 1313R Jasło – ul. Mickiewicza (obok cmentarza) skręcamy w lewo na DP Nr 1829R Jareniówka – Jabłonica – gr. wojew. – Czermna i jadąc tą drogą możemy: skręcając w lewo w miejscowości Jareniówka na DP Nr 1860R Trzcinica – Jareniówka dojechać do DK 28 w miejscowości Trzcinica lub jadąc dalej do miejscowości Bączal Dolny, skręcić w DP Nr1832R Bączal – Skołyszyn i dojechać również do DK 28 w miejscowości Skołyszyn. Ewentualnie można również jechać tą drogą aż do granicy powiatu w kierunku Czermnej.

– zjeżdżając z DK 28 za mostem na rzece Wisłoce dojeżdżamy do Ronda im. ks. K. Wojciechowskiego i tutaj mamy dwa warianty dojazdu do DK 28: skręcić na nowo wybudowany odcinek DW 992, który prowadzi przez Rondo im. A. Lazarowicza i ul. Kasprowicza do DK 28 lub skręcić na DP Nr 1855R ul. Graniczną, którą dojedziemy do DP Nr 1851R ul. Sobniowskiej, skręcając w lewo dojedziemy do DP Nr 1850R ul. Floriańska, gdzie gdy skręcimy w prawo dojedziemy do DP Nr 2510R ul. Żniwnej, następnie DP Nr 2511R ul. Towarową, przez nowo wybudowany most, dojedziemy do DK 28 na obwodnicy Jasła.

Powiat Jasielski zamierza również wprowadzić czasową zmianę organizacji ruchu na ulicy Granicznej i części ulicy Żniwnej (od ul. Floriańskiej) dla pojazdów o nośności do 12 t.

Starosta Jasielski wystąpił także do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad O. Rzeszów z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu na DK 28 w taki sposób, aby umożliwić przejazd na przebudowywanym odcinku w ruchu wahadłowym pojazdom do 3,5 tony oraz dostawczym do 5 ton.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mal77
15 sierpnia, 2022 22:24

Zakorkujcie wszystko i tak nikt przez tą wioskę nie przejeżdża 😁

- Reklama -

Ostatnie artykuły