wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

70-letni kierowca matiza potrącił na pasach 5-latka

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

4 września uczniowie wrócili do szkół. W pobliżu placówek oświatowych ruch pieszych i pojazdów zdecydowanie się zwiększył. Pamiętajmy, żeby zwracać szczególną uwagę na poruszające się po drodze dzieci, aby uniknąć zdarzeń takich jak to, które miało miejsce w Jabłonicy.

Nowy rok szkolny oznacza powrót do szkół dzieci i młodzieży. Pamiętajmy, aby edukować nasze pociechy w sprawie bezpiecznego poruszania się po drodze. Kierowcy pojazdów, którzy poruszają się w rejonach szkół i przejść dla pieszych muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zmniejszeniu prędkości, zwłaszcza jeśli widzą na drodze dzieci.

Takie zachowanie jest szczególnie ważne i może pozwolić uniknąć groźnych w skutkach wypadków drogowych. Do jednego z takich zdarzeń doszło dziś w Jabłonicy przed godz. 8.30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na przejściu dla pieszych 70-letni kierowca matiza potrącił 5-latka. Chłopiec przechodził wraz ze swoją matką prowadząc rowery. W związku z odniesionymi obrażeniami został zabrany do jasielskiego szpitala. 

Matiz uszkodzony po potrąceniu pieszego
Zdjęcie: KPP Jasło

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Ponadto sprawcy wypadku zostało zatrzymane prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Skołyszynie.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
michał
27 września, 2023 11:39

bardzo przykre,dużo dużo zdrowia dla chłopca i mamy

- Reklama -

Ostatnie artykuły