wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

50 lat razem! 10 małżeństw z Jasła świętowało „złote gody”

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

10 małżeństw z Jasła odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Uroczystość zorganizowana przez Urząd Stanu Cywilnego w Jaśle odbyła się 18 maja w Jasielskim Domu Kultury.

W imieniu prezydenta obchodzącym „złote gody” małżeństwom medale wręczyli: burmistrz Ryszard Pabian w asyście kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle Alicji Wójcik. – Zawsze z wielką radością uczestniczę w tej ważnej uroczystości, bo mogę być świadkiem historii ludzi, których połączyła prawdziwa miłość. Jestem przekonany, że macie Państwo za sobą wiele lat: tych szczęśliwych, ale też pewnie i tych  trochę trudniejszych. Dzisiaj jednak pamiętamy tylko o jednym najważniejszym: że dalej jesteście razem – mówił R. Pabian, życząc dostojnym Jubilatom kolejnych lat, upływających w szczęściu, w zgodzie i dobrym zdrowiu.

Do świętujących par zwróciła się również Alicja Wójcik – Małżeństwo nie jest losem, który spada na człowieka, ale zadaniem którego się podejmujemy. W dzisiejszy jubileusz trafnie wpisują się słowa pisarza Toma Mullena, który powiedział, że: Szczęśliwe małżeństwa rozpoczynają się, kiedy bierzemy ślub z tymi, których kochamy, a kwitną, gdy kochamy tych, których poślubiliśmy.

Oprócz oficjalnych przemówień i wręczania medali, był toast szampanem, Marsz Mendelsona, wspólne zdjęcie, wspomnieniowe rozmowy oraz dzielenie się z młodszymi swoim doświadczeniem życiowym. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili młodzi wokaliści: Karolina Polak, Julia Gancarz oraz Emilia Starzec, przygotowane przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK.

Uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Janina i Jan Czechowie, Maria i Mieczysław Czyżowiczowie, Halina i Emil Kobowie, Krystyna i Tadeusz Królowie, Krystyna i Adam Marciszowie, Halina i Michał Marchewkowie, Alicja i Henryk Nowosielscy, Lidia i Andrzej Sokołowscy, Maria i Jan Świędrychowie oraz Maria i Mieczysław Szybińscy.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły