-2.4 C
Jasło
18 listopada 2018, niedziela

4 miejsce Jasła w X Rankingu Nowin „Złota setka gmin”
4

w

/

/

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został X ranking Gazety Codziennej Nowiny „Złota setka gmin”. Gminy oceniano w trzech kategoriach: miejskie, wiejskie i miejsko-wiejskie, biorąc pod uwagę m.in. analizę dochodów i wydatków ogółem oraz w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jasło zajęło 4. pozycję wśród gmin miejskich.

Ranking prowadzony jest od 10 lat (2008 – 2017), a tegoroczna jego edycja była podsumowaniem wszystkich poprzednich. Na pierwszym miejscu wśród gmin miejskich znalazł się Rzeszów, przed Mielcem i Stalową Wolą (4. było Jasło, 5. Krosno, 6. Sanok); wśród gmin wiejskich wygrała Solina, a wśród miejsko-wiejskich – Lesko.

Dodatkowo Jasło znalazło się na trzecim miejscu w kategoriach: Skuteczny beneficjent środków unijnych oraz Kreator kapitału społecznego (w obu wygrała Dębica).

Ranking został opracowany przez dra Krzysztofa Kaszubę i zespół z Małopolskiego Instytutu Gospodarczego oraz Polskiego Towarzystwa ekonomicznego w Rzeszowie, przy współudziale kapituły.

Twórcy rankingu brali pod uwagę: dochody, dochody własne na mieszkańca, wydatki, wydatki inwestycyjne na mieszkańca, udział dochodów własnych w dochodach, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach, udział wydatków inwestycyjnych w dochodach, udział liczby pracujących w ogólnej liczbie mieszkańców, liczbę podmiotów gospodarczych przypadających na 100 mieszkańców, saldo – dochody ogółem na 1 mieszkańca – wydatki ogółem na 1 mieszkańca.

O Autorze

Redakcja Moje Jasłohttps://mojejaslo.pl/
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Dodaj komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wprowadzić imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powiązane wpisy

Wykryto Adblock

Nasze reklamy są przyjazne dla użytkowników,

nie blokuj nas!

 

X