wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

34-letni Słowak okradł sklep w Jaśle i uszkodził zaparkowany samochód

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 34-letniego obywatela Słowacji, podejrzanego o kradzież i spowodowanie kolizji. Mężczyzna ukradł w jednym ze sklepów przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Jaśle artykuły spożywcze oraz kilka butelek drogich alkoholi. Uciekając z miejsca zdarzenia doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i znajdował się pod wpływem niedozwolonych substancji.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, przed godziną 15. Dyżurny jasielskiej jednostki otrzymał zgłoszenie wymagające pilnej interwencji funkcjonariuszy. Wynikało z niego, że w jednym ze sklepów przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Jaśle, doszło do kradzieży artykułów spożywczych, w tym drogich alkoholi, po zdarzeniu sprawca odjechał z miejsca osobowym fordem. Interweniujący policjanci niezwłocznie podjęli działania zmierzające do namierzenia złodzieja. Po ustaleniu okoliczności i przebiegu w jakich doszło do kradzieży, okazało się, że sprawca porzucił na parkingu skradziony towar o wartości ponad 1300 zł, a uciekając nie zachował ostrożności i uszkodził zaparkowane volvo.  

Dyżurny jasielskiej jednostki, zaangażował do działań wszystkie dostępne patrole. W wyniku szybkiej reakcji mundurowi zauważyli i zatrzymali podejrzanego na ulicy Koralewskiego. Okazał się nim 34-letni obywatel Słowacji, mieszkający na co dzień, na terenie województwa małopolskiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a wstępne badanie narkotesterem wskazało, że znajduje się pod wpływem niedozwolonych substancji. 

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Zatrzymanemu 34-latkowi pobrano także krew do badań na zawartość niedozwolonych substancji. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Śledczy prowadzą w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. 

O losie 34-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.   

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły