wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

26 lipca – dzień pamięci ofiar Strażnicy

Dlaczego Świadkowie Jehowy nie zgłaszali na policję przypadków pedofilii?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jak w jednej chwili stracić kontakt z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi? Co trzeba zrobić żeby osoby, które znają Cię od dziecka nie mogły rozmawiać, dzwonić, a nawet podać Ci ręki? Wystarczy przestać być Świadkiem Jehowy.

Dnia 26 lipca obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy, czyli osób skrzywdzonych przez organizację Świadków Jehowy. W tym roku byli Świadkowie Jehowy w Polsce chcą powiedzieć członkom swoich rodzin, którzy zerwali z nimi kontakt, że ich kochają. Nie mogą zrobić tego osobiście, ponieważ Świadkowie Jehowy nie rozmawiają z osobami, które odeszły z ich zboru. Osoby te zwracają się więc do nich za pomocą strony KochamyWas.pl.

Jakich kontaktów z wykluczonymi nie możemy utrzymywać? […] Słowo Boże mówi, żebyśmy ‛z takimi nawet nie jadali’. Dlatego będziemy również unikać ich towarzystwa. Wyklucza to wspólne pikniki, przyjęcia, grę w piłkę, zakupy lub posiłek w domu czy w restauracji

„Nie możecie z nami rozmawiać, nie możecie podać nam ręki, nie możecie się do nas przytulić, ale chcemy Wam powiedzieć, że Was kochamy, tęsknimy za Wami, czekamy na Was!”.

Kim są Świadkowie Jehowy?

Świadkowie Jehowy są zarejestrowanym w Polsce związkiem wyznaniowym. Znani są z chodzenia po domach z czasopismami oraz z głoszenia o zbliżającym się końcu świata. Religia ta została założona przez Charlesa T. Russella w 1870 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie na świecie jest ponad 8,7 miliona aktywnych Świadków Jehowy (w Polsce ponad 114 tysięcy). Niestety często nie jesteśmy świadomi tego, że borykają się oni ze specyficznymi problemami.

Dlaczego Świadkowie Jehowy nie zgłaszaja na policję przypadków pedofilii - plakat

Religia Świadków Jehowy bardzo szczegółowo określa postępowanie w wielu dziedzinach. Żyją w dość hermetycznym środowisku, poświęcając swój wolny czas na studiowanie Biblii, czytanie religijnych czasopism i wspólne spotkania. Ograniczają kontakty z ludźmi, którzy nie są częścią tej społeczności. Często dotyczy to członków rodziny, którzy są innego wyznania. Ograniczenia dotyczą także wykształcenia, rozrywki, muzyki, hobby, a nawet metod leczenia (np. nie wolno im przyjmować transfuzji krwi).

Co się dzieje, gdy ktoś przestaje być Świadkiem Jehowy?

Ania od 3 lat nie widziała się z babcią i dziadkiem. Tomek nie może pójść na wesele córki. Marta i Zbyszek utracili kontakt z dziećmi. Wojtek musi wyprowadzić się z domu. To tylko niektóre z historii, które spotykają osoby przestające być Świadkami Jehowy.

Świadkowie Jehowy nie mogą utrzymywać kontaktu z osobami wykluczonymi lub takimi, które same opuściły szeregi ich religii. Często zdarza się, że byli członkowie zboru są przez swoich przyjaciół ignorowani, blokowani na portalach społecznościowych oraz niedostrzegani na ulicach. Świadkowie zachęcani są do tego, żeby odcinać się nawet od swoich krewnych, jeśli ci przestaną wierzyć w ich doktryny.

Czego są uczeni Świadkowie Jehowy?

Poniższe cytaty pochodzą z publikacji Świadków Jehowy:

„Jakich kontaktów z wykluczonymi nie możemy utrzymywać? […] Słowo Boże mówi, żebyśmy ‛z takimi nawet nie jadali’. Dlatego będziemy również unikać ich towarzystwa. Wyklucza to wspólne pikniki, przyjęcia, grę w piłkę, zakupy lub posiłek w domu czy w restauracji”.

„Chociaż może to nie być łatwe, musimy unikać kontaktów z wykluczonymi krewnymi – przez telefon, SMS-y, listy, maile czy portale społecznościowe”.

„Co w takich wypadkach pomoże krewnym panować nad swymi uczuciami? Zrozumiałe, że z uwagi na uczucia rodzinne, na przykład miłość dziadków do wnuczków, może to nie być łatwe. Stanowi jednak próbę lojalności wobec Boga”.

„Unikanie towarzystwa kogoś, z kim się przyjaźniliśmy lub kto jest naszym krewnym, może nas wiele kosztować. Czy zajmiemy zdecydowane stanowisko, pokazując tym samym, że stawiamy lojalność wobec Jehowy i Jego sprawiedliwych praw ponad wszystko inne? Jak pamiętamy, Jehowa przykłada wielką wagę do lojalności i posłuszeństwa”.

26 lipca – Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy

Obchodzony 26 lipca Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy to wydarzenie mające zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się członkowie i byli członkowie tej organizacji religijnej. Wiele osób przestaje wierzyć w to, co głoszą Świadkowie Jehowy, ale nie decyduje się na apostazję ze względu na groźbę utraty kontaktu z rodziną. Zwiększenie świadomości społecznej o tym, co dzieje się w środowisku Świadków Jehowy, może pomóc takim osobom zacząć nowe życie i pokazać im, że nie są zupełnie sami.

Kochamy Was
Byli Świadkowie Jehowy w Polsce

- Reklama -

Podobne artykuły

33 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

33 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
DOM KSIĄŻĄT
26 lipca, 2021 13:59

Dobrze, że coraz więcej ŚJ się przebudza i zauważa, że służą korporacji a nie Bogu. Gdyby nie ostracyzm wobec tzw. „wykluczonych”, to szeregi tej organizacji bardzo by stopniały. Wielu ŚJ trwa tam już tylko dla świętego spokoju i żeby nie stracić kontaktu z bliskimi. Bóg jest po Waszej stronie i widzi, kto „jest w prawdzie”. Trzymam za Was kciuki.

Mateusz
26 lipca, 2021 14:09
Odpowiedź na  DOM KSIĄŻĄT

Dlaczego przygłupie mierzysz innych swoją miarą ? To że ty odszedłeś od świadków Jehowy bo wolisz chlać palić szlugi czy uprawiać nierząd to twoja sprawa. Piszesz tu wściekły bo wiesz że pójdziesz do piachu i tyle cię będzie na tym świecie. Nawet wasz trójgłowy bałwan nie pomoże wam.

Dom Książąt
26 lipca, 2021 15:56
Odpowiedź na  Mateusz

8 amrykańskich bałwanów robi róźnicę 😀 Statystyka wskaże (z racji wieku), że twoje bałwany szybciej udadzą się – jak to piszesz – piachu niż ja, tj. dołączą do pokolenia braci i sióstr pamiętającego 1914 r., które chyba minęło się z Armagedonem 😀 Nie chlam i nie palę, ale za to moi krewni ŚJ chlają do upadłego a syn jednego z nich tak zaćpał, że biegał nago po ulicach Warszawy. W psychiatryku krewni jakoś nie bardzo mieli odwagę wspomnieć, że są ŚJ. Ważne, że „są w prawdzie”. Mam do ciebie prośbę: pisz jak najwięcej takich komentarzy. Odwalasz kawał dobrej roboty. Największym… Czytaj więcej »

Waldi
7 czerwca, 2023 13:29
Odpowiedź na  Mateusz

Jak się to wszystko ma do najważniejszych przykazań , czyli przykazań miłości oraz do słów Jezusa Chrystusa : ,, Wszystko co robicie róbcie dla miłości w imię moje ” ?

Beniamin
26 lipca, 2021 03:42

Ważny temat

Mateusz
26 lipca, 2021 14:10
Odpowiedź na  Beniamin

Bardzo ważny. Pokazuje że świadkowie Jehowy stosują się do biblijnych nakazów i usuwają ze swoich szeregów przygłupów, którzy wolą czcić bałwany zamiast prawdziwego Boga którym wg Biblii jest Jehowa, Ojciec Jezusa.

Dawid
19 sierpnia, 2021 14:41

Nie ma bardziej demonicznej sekty jak jehowi !!! Są jak ISLAM, ręka w rękę razem stanowią ANTYCHRYSTA !!! TO MASOŃSKA korporacja, mająca krew na rękach !!! Spirytystyczną Strażnica razem z islamem stanowią jedną satanistyczną sektę !!!

Krystian
22 stycznia, 2023 16:36

no i co z tego? świadkowie Jehowy pomagają młodzieży w sposób znaczny a nawet znakomity, w każdym bądź razie pomoc oferowana przez nich jest na wysokim poziomie. 39 procent dzieci i młodzieży w społęczeństwie jest chora,nielogiczna, bezmyślna, traci energię i bardzo jest niezaradna, bezsilna – i taki stan trwa przez lata!!! zobaczcie takie osoby one są zagubione – mowa oczywiście o dzieciach i mlodych dorastających osób nie „prawdziwie chrześcijańskich” ja potrzebowałem pomocy, poszedłem więc do świadków jehowy i oni mi dawali broszurki i książeczki, które były zachwycające dzieki temu poradzilem sobie w mlodosci z trudnosciami nie balem sie prawie wcale… Czytaj więcej »

jajajaja
28 lipca, 2021 00:54

Każdy niech wierzy w co chce i to jego prawo i wola Koło dupy mi lata czy sąsiad wierzy w butelkę boga czy kołowrotek Ludzie zajmijcie się wreszcie sobą

Jan
26 lipca, 2021 13:04

Nie do wiary jak odstępcy czyli przygłupy na usługach sekty katolickiej próbują szkalować świadków Jehowy, którzy nie robią niczego złego oprócz głoszenia tego co czytamy w Biblii.

Antoni
26 lipca, 2021 20:37
Odpowiedź na  Jan

No jak głoszą tak, jak Ty to im wrogów nie trzeba bo sami wyznawcy ich świetnie kompromitują 😀

Mateusz
26 lipca, 2021 20:58
Odpowiedź na  Antoni

Dlaczego debile tacy jak wy zawsze sądzicie że jeśli ktoś wierzy w Boga o imieniu Jahwe to musi to być świadek Jehowy ? Czy wasze ograniczone móżdżki nie ogarniają nawet tego że nie każdy kto mówi że jego Bogiem jest Jehowa jest świadkiem Jehowy ? Słusznie Biblia porównuje was do psów i świń, debilu !

Do Antoniego
26 lipca, 2021 22:28
Odpowiedź na  Antoni

To słynny Trampek, który od lat buszuje po forach i daje ujście swoim frustracjom spowodowanym brakiem seksu. Pisząc takie komentarze, rozładowuje napięcie seksualne. Nie wiem, dlaczego tak się uparł, że łączy ten paraseks z robieniem czarnego PR-u organizacji.

Mateusz
27 lipca, 2021 08:56
Odpowiedź na  Do Antoniego

To ścierwa takie jak wy wreszcie po opuszczeniu organizacji Jehowy mogą teraz bzykać kozy, świnie czy truchła. Wreszcie możecie z tęczowymi świrami bzykać co tylko wam się podoba, nawet drzewa jak ten zjeb który kiedyś chwalił się macaniem drzew w radiowej trójce. A służąc bałwanowi zwanemu trójca nie zapomnij obciągnąć swojemu proboszczowi, chyba że twoje bękarty mu to robią, buhahaha

Jaka
27 lipca, 2021 10:23
Odpowiedź na  Mateusz

Masakra co wy soba prezentujecie

Mateusz
27 lipca, 2021 10:29
Odpowiedź na  Jaka

A ty debilko co sobą ptezentujesz ? Pochwal się idiotko

Nigdy nie będę jehowa
27 lipca, 2021 10:21
Odpowiedź na  Jan

Fajna wystawiacie sobie wizytówkę nazywając innych idiotami czy debilami! Wasz bóg Wam tak nakazuje? Wyzywać innych? Ja dziękuję za taka wiarę! Oby jak najdalej!

Mateusz
27 lipca, 2021 10:28

Zawszę możesz dołączyć do sekty katolickiej, tam będziesz waliła pokłony trójgłowemu bałwanowi, mordowała ludzi na wojnach czy wreszcie bzykać nawet konie czy psy i żaden proboszcz czy sam papież nic złego ci nie zrobią. To nie świadkowie Jehowy są sektą ale wszystkie inne religie nazywane w Biblii Wielkim Babilonem. Idź tam i uprawiaj zabobony razem z innymi parafianami buhahaha

antyjeh
27 lipca, 2021 15:00
Odpowiedź na  Mateusz

Jaki Ty jesteś prymitywny człowieku. Idź spakuj plecak i czekaj na armagedon lepiej a nie się tu kompromitujesz.

Mateusz
27 lipca, 2021 15:27
Odpowiedź na  antyjeh

Ssij palę waszemu ojcu świętemu z Watykanu, buhahaha

Dickens
23 kwietnia, 2022 20:27
Odpowiedź na  Mateusz

Myślę ,że Mateusz ma problem sam ze sobą. Jakiś ślepy fanatyk, albo dewiat. Jak go Jehowa widzi to po prostu się wstydzi. Lepiej sobie faktycznie zamocz, może Ci ulzy

Mateusz
26 lipca, 2021 13:15

Skoro przygłupy które szkalują świadków Jehowy twierdzą że u świadków Jehowy są niezgłoszone przypadki pedofilii to na co debile czekacie ? Jazda zgłaszać a potem zróbcie loda biskupowi z sekty katolickiej – oni kochają was, buhahaha

Darek
26 lipca, 2021 13:39
Odpowiedź na  Mateusz

Zabolała prawda sekciarzu?

Mateusz
26 lipca, 2021 14:06
Odpowiedź na  Darek

Sekciarzu ? Sektą to jest twoja ohydna sekta katolicka, która przez wieki mordowała i morduje miliony ludzi w imię waszego bałwana zwanego trójcą. Odszedłeś od świadków Jehowy i co cię boli ? Że jesteś przyglupem który wie że odszedł od prawdziwego Boga Jehowy ale boi się przyznać do tego i dostaje amoku podobnie jak Diabeł.

DOM KSIĄŻĄT
26 lipca, 2021 14:01
Odpowiedź na  Mateusz

Jak najwięcej takich wpisów. Jak komuś przyjdzie głupi pomysł, by do was dołączyć, to po takim komentarzu jak twój, zmądrzeje. No, chyba, że ma problemy z myśleniem, to wtedy zasili wasze szeregi i będziecie mieć kolejny dowód na to, że liczna spożywających emblematy rośnie, bo spożywają go myślący inaczej.

Mateusz
26 lipca, 2021 14:03
Odpowiedź na  DOM KSIĄŻĄT

Ty pewnie siedzisz przygłupie w sekcie katolickiej i robisz lody szamanom w koloratkach a potem walisz pokłony trójgłowemu bałwanowi, prawda ?

Eta
26 lipca, 2021 15:21
Odpowiedź na  Mateusz

Masz jakąś fiksacje oralną, może czas pójść do psychologa?

Mateusz
26 lipca, 2021 15:51
Odpowiedź na  Eta

Wy macie fiksację na punkcie świadków Jehowy, lepiej mordujcie ludzi w imię trójgłowego bałwana i bijcie pokłony samemu „ojcu świętemu” w białej sukience w Watykanie ! Dodajcie szamanom w koloratkach wasze dzieci pod opiekę, buhahaha

Dom Książąt
26 lipca, 2021 16:01
Odpowiedź na  Eta

Widocznie ma jakieś traumatyczne doświadczenia i stąd ta fiksacja na punkcie seksu. Mają też jakąś fiksację na punkcie lodów. Pamiętasz słynny filmik z dziewczynką, która zrezygnowała z zakupu loda a oszczędzone pieniądze wrzuciła do skarbonki korporacji? Jeden z pomazańców lubi drogie i mocne trunki – zatem kasa jak najbardziej potrzebna.

Mateusz
26 lipca, 2021 16:14
Odpowiedź na  Dom Książąt

Ja widzę że debile tacy jak wy nie możecie wyzwolić się z tego że odeszliscie od świadków Jehowy. Cały czas śmieję się z was bo doskonale pokazujecie co dzieje się z ludźmi którzy zamiast Jehowie służą Diabłu. Biblia doskonale opisuje was jako świnie tarzające się w błocie albo jako psy wracające do swoich wymiocin. Odeszliscie od Jehowy i co dalej ? Wspieracie ohydną sektę katolicką i jej bałwany, ich pedofilów. Ciekawe dlaczego ? Może macie też coś do ukrycia ?

Andrzej
28 lipca, 2021 20:26
Odpowiedź na  Mateusz

A wy w waszej sekcie S J nie macie pedofili ???? no ciekawe

Mateusz
26 lipca, 2021 16:16
Odpowiedź na  Dom Książąt

Na punkcie seksu to fiksację macie wy psy i świnie. Pewnie teraz będąc poza organizacją świadków Jehowy możecie wreszcie bzykać się do woli z kimkolwiek – słusznie świadkowie Jehowy wykluczają takich debili jak wy.

Do Mateuszka
26 lipca, 2021 22:25
Odpowiedź na  Mateusz

Oj, zazdrość przez ciebie przemawia, że światusy seks uprawiają? Radzę spróbować chociaż raz seksu, to będziesz mniej spięty. Może któraś siostra się zlituje nad tobą i poświęci dla większego dobra? Korporacja będzie miała mniejszy problem, bo jednak twoje wpisy chyba bardziej szkodzą (czarny PR?) niż chwila zapomnienia? 😉 Naprawdę spróbuj, polecam. No, chyba, że nie wiesz, jak to się robi… Poradź się znajomych, może jakoś dyplomatycznie ci wyjaśnią. W innym wypadku, jak to było wspomniane na Dżej Dablju Brudkasting, pozostanie ci grzeszne miętolenie poduszki między nogami. Frustracja będzie jeszcze większa i znów siądziesz do kompa i będziesz uprawiał samozaoranie.

- Reklama -

Ostatnie artykuły