wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

1125 zł nagrody dla nauczycieli

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wobec faktu, że rok 2023 jest rokiem obchodów 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej (powołanej 14 października 1773 r.), której podstawowym zadaniem było zadbanie o organizację systemu edukacji w Polsce, Rząd Polski ustanowił specjalną nagrodę dla wszystkich nauczycieli.

Wysokość nagrody ustalono na kwotę 1125 zł brutto.

Przepisy dotyczące nagrody mają zastosowanie zarówno do nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego i organy administracji rządowej, jak i nauczycieli przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, szkół i placówek, prowadzonych przez osoby fizyczne lub osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego, jeżeli w dniu 20 września 2023 r. pozostawali w stosunku pracy w tych przedszkolach, szkołach lub placówkach.

Przyznanie nauczycielom nagrody specjalnej nastąpiło z jednoczesnym zapewnieniem pełnego sfinansowania wypłaty tych nagród z budżetu państwa (na jeden etat przypada kwota 1.345,95 zł). Powiat Jasielski otrzymał środki na wypłatę nagród w wysokości 760.461,75 zł.

Nagrodę specjalną  otrzyma 565 nauczycieli, w tym 508 w ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Jasielski oraz 57 nauczycieli ze szkół i placówek prowadzonych przez inne organy.

Nagroda będzie wypłacana w terminie do 14 października 2023 r.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły